Vojenské muzeum Rokycany připravilo na sobotu speciální program. Děti se naučí základy první pomoci

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pátek, 11. srpen 2023 17:44
Vojenské muzeum Rokycany připravilo na sobotu speciální program. Děti se naučí základy první pomoci Zdroj: Muzeum na demarkační linii

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, největší nestátní vojenské muzeum v České republice, připravilo na sobotu 12. srpna od 10 do 17 hodin celodenní doprovodný program k běžným prohlídkám expozic. Od 15 hodin začne program pro děti K obraně vlasti připraven!

„Pro dětské návštěvníky je připravena řada soutěží či interaktivní soutěž SPOJAŘ. Dospělí mohou po celý den prohlédnout výstavu spojovací techniky a zbraní, kde mohou diskutovat se zbrojířem muzea, nahlédnout do vybrané otevřené techniky a v 11 hodin se připojit k prohlídce expozic muzea s průvodcem. Poprvé budou moci návštěvníci také zhlédnout novou vnější expozici protiletadlové techniky a vojenských vleků,“ uvedla Radka Vávrová z muzea.

Děti si mohou vyzkoušet stanoviště jako např. hod granátem do tankového terče, hašení hasičskou proudnicí na terč, paintballovou střelbu na terč, chůzi na chůdách, překážkovou dráhu a další. Připraveny jsou také během dne prezentace plemene československého vlčáka šlechtěného od 60. let pro potřeby armády a pohraniční stráže od chovatelské stanice československých vlčáků Tor Zireael, která se pyšní šestičlennou domácí smečkou.

Od 15 do 17 hodin bude probíhat speciální program pro děti K obraně vlasti připraven! V půlhodinových blocích se děti naučí základy první pomoci, uvidí prezentaci hasičské záchranné techniky od SDH Holoubkov, interaktivní ukázku výcviku služebních psů. „Děti se naučí také základům zacházení s pejsky, které mnozí doma mají, a ne vždy ví, jak s nimi zacházet. Naučí se poskytnout jim první pomoc, ale budou si moci i speciálním stetoskopem poslechnout tlukot srdíčka cvičeného pejska československého vlčáka. Vyzkoušet si budou moci branně pohybová stanoviště,“ doplnila Radka Vávrová.