Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 10. listopad 2022 21:03
Volejbalisté Karlovarska vstoupili do Ligy Mistrů vyrovnaným duelem s obhájcem trofeje foto: VK Karlovarsko

Volejbalisté Karlovarska vstoupili do Ligy mistrů vyrovnaným zápasem s obhájcem trofeje Kedzierzynem-Kožle. Ve dvouhodinové bitvě mu na jeho palubovce podlehli 1:3 na sety. Ve čtvrté sadě přitom Západočeši nebyli daleko od tie-breaku, který by jim přinesl minimálně bod do tabulky skupiny D, tříbodový náskok v koncovce ale neudrželi.

V prvním setu se domácí tým vzdálil až na rozdíl osmi bodů (18:10). Rozdíl ve skóre následně Karlovarsko bojovným výkonem stáhlo na 22:19, domácí si však pohlídali koncovku a získali první set.

Na začátku druhého setu hosté hrají lépe a ujímají se vedení 7:4 po chybě domácích přihrávačů. Ztrátu dohání svými body Kaczmarek a skóre se srovnává na 7:7. Celý set se vede ve vyrovnaném duchu a týmy se přesahují o každý bod (11:11, 17:17) a první vedení domácích přichází až za stavu 20:19 a následně ZAKSA získává další bod po obraně v poli, kdy volný míč padá mezi dva Karlovarské hráče.

Třetí set opět začíná lépe česky mistr (3:5). Sporný moment přichází za stavu 12:12, kdy si domácí trenér vyžádal výzvu, která je ovšem neúspěšná a hosté si připisují bod přímo ze servisu. Impulz domácím dal svým bodovým blokem Dmitry Pashitski (17:16) a polský mistr si drží vedení až do stavu 20:18. V zápětí však Karlovarsko zabere skóre otáčí na svoji stranu (22:21). Kewin Sasak svým útokem získává první setbol (22:24). Konec setu svým esem odkládá polský kapitán Alexander Sliwka a srovnává na 24:24. Český tým však koncovku třetího setu zvládl a snižuje stav utkání na 2:1 z pohledu domácích.

Čtvrtý set začíná ve vyrovnaném duchu (7:7). Karlovarsko je však při chuti a odskakuje na 13:10, domácí tým si hlavně pomocí svého bloku nenechává hosty utéct a srovnává na 16:16. Karlovarsko však oplácí stejnou mincí a po bloku na Kaczmarka si opět bere tříbodové vedení na svoji stranu. ZAKSA opět srovnává (21:21) po útoku Stastewskiho z hlavního kůlu. Za stavu 23:22 se hlavní útočník domácích Kaczmarek zranil, a to dalo polskému mistrovi potřebný impulz. Zápas ukončují blokem a esem z ruky nejužitečnějšího hráče zápasu Adriana Staszewskiho.

"I přes porážku jsme se svým výkonem spokojení, protože jsme odehráli vyrovnané utkání. O to víc mrzí, že z Polska odjíždíme bez bodů, které dnes byly blízko," zhodnotil utkání polský univerzál ve službách Karlovarska Kewin Sasak, který si v utkání připsal 20 bodů.