Volejbalová extraliga vstupuje do play off! Karlovarsko začne cestu za obhajobou titulu s Brnem

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 16. březen 2023 14:02
Volejbalová extraliga vstupuje do play off! Karlovarsko začne cestu za obhajobou titulu s Brnem Foto: VK ČEZ Karlovarsko

Na papíře a podle statistik to vypadá, že půjde o formalitu a souboj prvního s osmým týmem tabulky jasně ovládne favorit. Volejbalisté Karlovarska však budou ve čtvrtfinále play off extraligy čelit houževnatému mužstvu Brna, ke kterému také přistupují s patřičným respektem. "Mají letos poměrně široký kádr, udělali pozitivní výsledky a umějí být nebezpeční," upozornil na sílu soupeře trenér VK ČEZ Karlovarsko Jiří Novák.

Brněnští volejbalisté jsou dobře rozehraní i povzbuzení předkolem play off. Ve dvou zápasech smetli Příbram bez ztráty setu. V posledním kole dlouhodobé části zase sahali po senzaci v hale pražských Lvů, kde nakonec nedotáhli vedení 2:0 na sety. V tabulce soutěže skončil tým Brna osmý s deseti výhrami, z toho čtyřikrát zvítězil na hřištích soupeře. S Karlovarskem ale prohrál oba duely 0:3.

Svěřenci Jiřího Nováka nastoupí do čtvrtfinálové série po třinácti dnech bez zápasu. "Přestávku jsme vyplnili trénováním, pilovali jsme to, co nás do teď trápilo. A co to konkrétně je? To vám neřeknu," culil se trenér. "Hráči měli samozřejmě i kratší odpočinek, někteří doléčili drobné nemoci." V pátek se hráči Karlovarska zúčastnili i volejbalového plesu, na kterém věnovali své dresy do dražby na podporu charity.

O volejbalových mistrech pro sezonu 2022/23 bude rozhodnuto nejpozději 6. května. Obhájcům titulu rozhodně motivace nechybí. "Jak se řekne play off, má to samo o sobě ohromný náboj, a to platí nejenom v našem sportu," uvědomuje si trenér Novák. "Najednou už nejde napravit víc chyb, už se hraje o všechno. Každý má ten svůj náboj uvnitř, při našich trénincích je to už teď na hráčích znát."

Karlovarsko a Brno se ve vyřazovací fázi extraligy potkaly zatím jen jednou, v sezoně 2017/18 prošli do semifinále pozdější šampioni po tuhém boji a výhře 3:2 na zápasy. Na hřišti u toho tehdy byli v dresu Brna smečař Michal Hrazdira a libero Martin Gerža a na straně Karlovarska libero Daniel Pfeffer a současný brněnský smečař či univerzál Marek Zmrhal.

Letošní čtvrtfinálovou sérii hranou na tři vítězné zápasy odstartuje duel v karlovarské Hale míčových sportů v pátek od 18 hodin.

Program čtvrtfinále extraligy volejbalistů:

pátek 17. března (18:00): Karlovarsko - Brno
pondělí 20. března (17:00): Brno - Karlovarsko
čtvrtek 23. března (18:00): Karlovarsko - Brno

neděle 26. března: Brno - Karlovarsko (případný 4. zápas)
středa 29. března: Karlovarsko - Brno (případný 5. zápas)

PR