Výborně bruslili, musíme se poučit ze spousty věcí, tušil po prohře s finským KooKoo jediný střelec Hrabík

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - sobota, 12. srpen 2023 11:58
Výborně bruslili, musíme se poučit ze spousty věcí, tušil po prohře s finským KooKoo jediný střelec Hrabík Zdroj: HC Škoda Plzeň

První domácí přípravný zápas se plzeňským indiánům nevyvedl výsledkově dle svých představ. Škoda podlehla finskému týmu KooKoo 1:5. Jedinou branku vstřelil útočník Kryštof Hrabík, když ve druhé části využil přesilovou hru. "Musíme se poučit ze spousty věcí. Stál proti nám kvalitní finský tým. Oni výborně bruslili, byli dobří na puku, pro nás určitě dobrá konfrontace. V zápase jsme udělali plno chyb, ale byly tam i dobré situace. Pro některé kluky to byl první zápas, tak to měli o to těžší. Já jsem se cítil již lépe než v úterý. Utkání si nyní rozebereme a z chyb se do dalších zápasů poučíme,“ prohlásil Hrabík.

Plzeňští fanoušci se konečně dočkali a po dlouhých měsících mohli přijít fandit svému týmu přímo do LOGSPEED CZ Arény. Stejně natěšený byl i forvard Škody. "Pauza byla dlouhá, upřímně jsem se již těšil na domácí zápas. Musím říct, že i ve Strakonicích nás fanoušci výborně podpořili a vytvořili nám tam domácí prostředí, ale přece jen plzeňská aréna má své kouzlo a něco do sebe,“ prohlásil Hrabík.

Jedinou branku domácího celku v zápase zaznamenal právě Kryštof Hrabík, když dokázal využít ve druhé třetině přesilovou hru a srovnal na 1:1. "Vyšlo to pěkně, od toho tam ale také jsem, musím sebrat gólmanovi oči. Je to také o komunikaci se spoluhráči, kteří jsou se mnou na ledě. V přípravném období je prostor si vše vyzkoušet. Teď mě skvěle našel Adrián Holešinský, vše bylo navíc sehráno v rychlosti, takže to byl jeden z faktorů, proč puk nakonec skončil v bráně,“ říká o své trefě.

Západočeši se i letos konfrontují s celky z ostatních zemí. Po finském týmu za pár dní změří síly i s německým týmem Crimmitschau. "Určitě je to skvělé. Po zápase jsem se bavil s našimi finskými spoluhráči. Bylo hezké vidět, jak finští hráči fungují a poměřit se s nimi. I Crimmitschau nám jistě ukáže, na čem musíme zapracovat. Už se na ty zápasy těším,“ podotkl Hrabík.

Plzeňané jsou stále v plném tréninku. Jak si Hrabík užil svou druhou letní přípravu na západě Čech? "Byla náročná, všichni to vědí, že v Plzni je letní příprava hodně těžká. Člověk s tím počítá, avšak později stejně nadává, ale je to potřeba. Nyní se na ledě cítíme o to lépe, jenomže stále není konec. Pořád jsme v plném tréninku a nohy jsou momentálně těžší než tomu bude 15. září. Určitě to je vše ve finále jen v náš prospěch,“ má jasno Hrabík.

hcplzen.cz