Výhra last minute. Viktorii spasil na jihu Čech v nastavení Mosquera

Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 27. srpen 2022 17:58
Výhra last minute. Viktorii spasil na jihu Čech v nastavení Mosquera Foto: FCVP

Dlouho to vypadalo, že odjedou pouze s bodem, nakonec ale tři body fotbalisté Viktorie Plzeň na hřišti Českých Budějovic urvali. Ve čtvrté minutě nastavení zápasu 5. kola Fortuna ligy rozhodl o jejich výhře 1:0 úspěšnou hlavičkou Jhon Mosquera.

V prvním poločase se hrál velmi vyrovnaný fotbal a dlouho bez jakéhokoli zakončení. První vážnější situace se zrodila až po půl hodině hry, kdy si Patrik Hellebrand navedl míč do středu hřiště a vypálil za hranicí šestnáctky, ale Jindřich Staněk si s jeho střelou poradil. Za hosty se do zajímavé příležitosti dostal před odchodem do kabin debutant Fortune Bassey, ale bývalí spoluhráči mu jeho pokus dokázali na poslední chvíli zablokovat na rohový kop.

Zkraje druhé půle se do po centru Lukáše Havla dostal k hlavičce budějovický Potočný, který naštěstí pro Viktorii nemířil přesně. Následně si Budějovice vytvořily první obrovskou šanci zápasu. Dlouhý aut prodloužil Havel za sebe na Sladkého, který z blízkosti napálil jen tyč. Po hodině hry si Václav Jemelka povodil Lukáše Čmelíka a následně vypálil, Martin Janáček jeho halfvolej vyrazil na roh. Z následné standardky hlavičkoval těsně vedle Tomáš Chorý. V 78. minutě červenomodří dostali míč do branky, ale kvůli hře rukou video branku odvolalo. Z poslední akce zápasu svěřenci trenéra Michala Bílka vydolovali regulérní gól, který se ukázal jako vítězný. Aleš Čermák zakroutil míč od rohového praporku přesně na hlavu Jhona Mosquery a akce dvou střídajících hráčů rozhodla o tom, že si červenomodří odváží z jižních Čech všechny tři body.