Vytížený tah z Plzně na Karlovy Vary prochází úpravami

Zveřejněno v Video ZAK
Od - pátek, 16. červen 2023 12:28

Média

Obrnit trpělivostí se musí řidiči jedoucí po hlavním tahu z Plzně na Karlovy Vary. Po cestě je totiž čeká hned několik uzavírek.

Jen kousek před Karlovými Vary čekají na řidiče semafory a zdržení. A to u opravy mostů u obce Kfely, ze které loni utekla dodavatelská firma a nechala mosty rozdělané. Tato uzavírka je tady už více než jeden rok. K tomu ale přibyly dvě nové. „Za opravou mostů nám navazují další dvě opravy povrchu komunikace. První je Krásný jez - Vodná, kdy se jedná zhruba o čtyři kilometry opravy silnice," uvedl Jiří Baloun z Ředitelství silnic a dálnic Karlovarského kraje.

Pouze o dva kilometry dál zase stavaři obsadili úsek Bečov - Vodná. "Tam už máme zabaleno v obrusné vrstvě, což znamená, že už tam budou probíhat pouze dokončovací práce, práce na odvodnění a propustích a instalace vodorovného dopravního značení," vysvětlil Baloun.

Obě stavby mají podobný termín dokončení, zhruba za tři měsíce. "Zkoordinovali jsme je tak, aby mohly běžet současně a měly by být zhruba současně dokončeny," dodal Baloun s tím, že cena za ně se pohybuje kolem výše 56 milionů bez DPH.

 

Vytížený tah z Plzně na Karlovy Vary prochází úpravami ilustrační. Foto: pixabay