Za ubodání těhotné ženy dostal muž z Nejdku osm let vězení a detenci

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - středa, 31. květen 2023 14:39
Za ubodání těhotné ženy dostal muž z Nejdku osm let vězení a detenci ilustrační. Foto: pixabay

Osm let vězení a zabezpečovací detenci uložil v úterý Krajský soud v Plzni devětadvacetiletému Pavlu Šugárovi z Nejdku za to, že loni v srpnu ubodal u sebe v bytě svou devětadvacetiletou těhotnou známou. Zasadil jí kuchyňským nožem mnoho ran do hlavy, trupu a nohou. Šugára soud nesoudil za vraždu, ale za opilství, protože se podle znalců dlouhodobým užíváním pervitinu dostal do stavu nepříčetnosti a zcela u něj vymizely rozpoznávací a ovládací schopnosti, píše dnešní Mf Dnes a Blesk. Šugár musí také zaplatit pozůstalým mrtvé ženy 1,5 milionu korun. Rozsudek je pravomocný.

Podle serveru Novinky.cz, který na soudní rozhodnutí upozornil, v rozsudku zaznělo, že útok na těhotnou ženu byl velmi surový a trýznivý.

Za opilství hrozil Šugárovi trest maximálně deset let vězení, za vraždu těhotné ženy by to bylo nejméně 15 let. Muž ale nemá jistotu, zda a kdy se dostane na svobodu. Po odpykání trestu ve věznici ho eskorta převeze do detenčního ústavu, což jsou speciální psychiatrická zařízení s vězeňským režimem. O propuštění z detence budou každý rok rozhodovat lékaři a soudy. "Jeho pobyt na svobodě je pro společnost vysoce rizikový," cituje MfD státního zástupce Romana Šustáčka.

Šugár se k vraždě nepřiznal, u soudu tvrdil, že si množství ran způsobila žena sama. Podle něj denně fetovala a chovala se divně. "Říkala mi, že je ďábel, že přišla z pekla. Začala se sama bodat, byla posedlá. Nechápu, jak mohla být pobodána zezadu," vypověděl u soudu. Lékaři při pitvě našli v ženině těle drogu i lék proti bolesti.

Od roku 2015 byl Šugár čtyřikrát soudně trestaný. "Došlo ke zmaření dvou životů – ženy i dosud nenarozeného plodu. Žádnou polehčující okolnost jsme u obžalovaného neshledali," uvedl podle MfD soudce Mahr.

čtk