Zájem o ubytování na podzimní prázdniny na Plzeňsku a na Šumavě není moc velký

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pondělí, 16. říjen 2023 07:30
Zájem o ubytování na podzimní prázdniny na Plzeňsku a na Šumavě není moc velký ilustrační. Foto: Plzeň Turismus

Zájem o ubytování na podzimní prázdniny na Plzeňsku a na Šumavě není zatím příliš velký. Lidé nechávají ubytování na poslední chvíli a rozhodnou se podle počasí. Poptávka je ale o něco vyšší než v dalších říjnových víkendech. V Plzni je situace o něco lepší, některé hotely už mají obsazeno. Podzimní prázdniny letos připadají na čtvrtek 26. října až neděli 29. října.

"Zatím máme naši ubytovací kapacitu 60 míst v chatách Blaženka a Hanička zaplněnu zhruba ze dvou třetin, takže okolo 20 lůžek je ještě volných," řekl ředitel šumavského sportovního areálu Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Podle něj jde zároveň o poslední dny letošní letní sezony. Návštěvníci si tak mohou ještě užít rozhlednu, bikepark nebo bikovou školu. Hned další týden začnou přípravy na lyžařskou sezonu.

Podle Heleny Mařanové, mluvčí městské organizace Plzeň-TURISMUS, se zatím nedá se říci, zda budou rodiny využívat podzimní prázdniny k cestování po republice, nebo ne. "Některé hotely v Plzni mají plno, jiné ještě relativně volno. Podle jejich vyjádření je zatím brzy, pokoje by se měly ještě obsadit," uvedla. Hotel Avenue poblíž centra je naplněný zhruba z poloviny, hotel Central na náměstí už má naopak téměř plno a volný pouze jeden pokoj ze soboty na neděli. "Na čtvrtek a pátek by se tam ještě pokoje našly," uvedla. V hotelu U Salzmannů u náměstí je to ve čtvrtek a pátek stejné, jinak je plno, ze soboty na neděli je volný také už jen jeden pokoj. Dostatek volných pokojů má zatím Marriott, největší hotel ve městě.

Domažlický hotel Sokolský dům na náměstí měl ještě v pátek odpoledne volných šest z 15 pokojů. Podle recepční nejsou zatím pro české rodiny několikadenní výlety na podzimní prázdniny významným trendem a pokoje se neobjednávají moc dopředu. "Myslím, že se pokoje nakonec zaplní, ale tak dva tři dny před tím prodlouženým víkendem," uvedla.

Klatovský hotel Rozvoj s 24 pokoji je zatím celý blokovaný pro Automotoklub, protože 26. října se v Klatovech jede rallye. Podle recepční bude jasno v pondělí, kolik lidí přijede. I kdyby se hotel zaplnil motoristy, mělo by být v sobotu a neděli volno, protože se přesouvají na další závod do jižních Čech. Takže 27. nebo 28. října odjedou, dodala.

Hotel Bílý Beránek v Kralovicích na severu Plzeňska, který má rezervace pouze přes internet, má ještě většinu z 35 lůžek volných.

čtk