Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 2. říjen 2024 18:51
Zápas Ludogorce se Slavií jako studijní materiál? Kdepak, hráčům jsme ho vůbec neukazovali, prozradil Koubek Foto: FCVP

Přesně před týdnem zvítězila v Ludogorci pražská Slávia 2:0. Že by ale byl právě tento zápas studijním materiálem pro fotbalisty Plzně? Kdepak. " Pokud jde o jeho zápas se Slavií, my trenéři ho viděli několikrát. Ale rozhodli jsme se, že ukážeme hráčům jiný materiál. Souvisí to s tím, že Slavia má jiný typ hráčů, hraje jinak. My musíme našemu týmu nabídnout to, co je nejblíže našemu stylu hry, z čeho mohou hráči čerpat. Ale tady neprozradím, jakým způsobem do toho půjdeme, to by určitě ode mě nebylo moudré," prohlásil kouč Koubek. Jeho svěřence čeká duel s bulharským celkem ve čtvrtek od 21 hodin.

V čem vidíte největší rozdíl vašeho týmu oproti Slavii?
Nechci se do toho úplně pouštět. Máme jiný způsob hry, jiné hráče. Kdybych odpověď vzal víc zeširoka, hovořil bych tady víc o Slavii a to nechci.

V jakém zdravotním stavu je váš tým?
Řekl bych, že jsme v pořádku, zdravotně tam, kde si přejeme být.

V čem spočívá největší síla Ludogorce?
Nepochybně mají kvalitu na míči, ofenzivní sílu. Celá ofenzivní špička týmu je brazilská plus Švýcar Kwadwo Duah, který se uvedl gólem na mistrovství Evropy. Jsou tam individuálně velmi kvalitní hráči, dobře kombinují, mění pozice, rotují. My musíme být dobří v základu, co nám může udělat výsledek. To znamená organizovaná, kvalitní, kompaktní defenziva s přechodem do útoku, co má takové parametry, aby přinesl branky. Určitě to nebude dobývání na jednu bránu, na to je Ludogorec hodně silný.

Trochu se nabízí, že může jít o klíčový zápas směrem k postupu, ne?
Klukům jsem řekl, že k postupu z hlavní fáze existuje několik klíčů. Tenhle je teoreticky asi největší. Takhle ale uvažuje i Ludogorec. Pro bookmakery oba patříme spíš mezi podceňované týmy. Jsme rádi, že jsme přivezli bod z Frankfurtu, ten je plusový navíc. Vytipovali jsme si před startem zápasy, kde můžeme uspět, a máte pravdu, že klíč může být v Ludogorci.

Věříte, že se opět prosadí Prince Adu, který skóroval ve Frankfurtu i v neděli proti Mladé Boleslavi? V lize jste ho přitom střídal už o poločase..
Znali jsme jeho data po Frankfurtu, jeho běžecké vytížení bylo extrémní. Pokud má být v dobrém stavu na Ludogorec, nemohl absolvovat kompletní minutáž s Boleslaví. Proto jsme se rozhodli ho střídat v poločase. Počítáme s ním, ale nebyl schopný odehrát tři zápasy proti Frankfurtu, Boleslavi a Ludogorcem s minutáží devadesát a víc minut. Na to ještě není zvyklý. Je to rychlostní typ, takoví hráči ztrácí rychleji energii, je u nich větší unavitelnost. V jeho případě jsme už v neděli mysleli na čtvrtek.

Ludogorec vede nový trenér Igor Jovičevič..
Viděli jsme jejich víkendový zápas v lize, měli slabšího soupeře. Vyhráli dva nula, zásadní změny tam s novým trenérem nebyly. Možná jediná. Nasazení více bulharských hráčů. Ale nedokážeme říct, zda jde o zásadní změnu danou příchodem nového kolegy, nebo jen šetřil hráče, kteří nastoupí proti nám.