Září na Lochotíně: Show na pumptracku, Bolevecké vinobraní i speciální koncert

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 27. srpen 2022 13:03
Září na Lochotíně: Show na pumptracku, Bolevecké vinobraní i speciální koncert Zdroj: ÚMO 1

Hned několik akcí chystá první plzeňský obvod. Už 3. září se lidé mohou těšit na velkolepou show na bolevecké pumptrackové dráze, v sobotu 10. září se pak koná oblíbené Bolevecké vinobraní a v úterý 13. září se v parku U Bazénu na Lochotíně uskuteční koncert Lidé lidem, kde se představí ti, kteří by si rádi zahráli před skutečným publikem.

 

Pumptrack Plaská, který veřejnosti slouží už několik týdnů za konečnou tramvaje č. 1, čeká 3. září od 13 do 18 hodin slavnostní otevření, které se bude točit nejen kolem cyklistiky. Návštěvníci se mohou těšit na bike & skate show, jízdu na boulodráze s instruktorem nebo servis kol zdarma. Odpoledne pak svou muzikou zpestří DJ LPD. Všichni, kteří si přijdou zajezdit, nesmí zapomenout na ochranné přilby, což by na každé takové dráze mělo být samozřejmostí.

„Asfaltovou dráhu pro kola a koloběžky tvoří dva vzájemně propojené okruhy s vlnkami a klopenkami, kde si zábavu užijí malí i velcí. Pokud si na dráhu netroufáte sami, přijďte si 3. září zajezdit s instruktorem,“ uvedla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová. Velký okruh je dlouhý 188 metrů, má 9 klopených zatáček, 30 vln a 2 skoky, menší okruh, který je určený hlavně těm mladším, má 47 metrů, 3 klopené zatáčky a 8 vln.

O týden později, tedy v sobotu 10. září, se na Bolevecké návsi uskuteční tradiční Bolevecké vinobraní, akce odstartuje už v 10 hodin dopoledne. Příchozí se mohou těšit na dobrá vína a burčák z českých i moravských vinařství, v Bolevci bude nejméně deset prodejních stánků. Na místě nebude nouze o chutné jídlo, zmiňme třeba uzenářské a sýrové dobroty, koláče, italské speciality a mnoho dalšího.

Celodenní program zpestří Cimbálová muzika Alexandera Vrábela a návštěvníci si vychutnají podmanivé swingové rytmy s plzeňskou kapelou vanSwing. Představí se také oblíbený Soubor písní a tanců Jiskra (ve 12:30 a ve 14:30 hodin), jehož členové jsou pravidelnými hosty mnoha akcí na Jedničce. Chybět nebudou ani dílničky pro děti, malování na obličej, lisování šťávy z hroznového vína a samozřejmě i povídání o víně.

Během Boleveckého vinobraní bude možné navštívit i přilehlý statek U Matoušů, přičemž členové Klubu Jednička budou mít vstupné zdarma, a to včetně komentovaných prohlídek. Bude však nutné se prokázat klubovou kartou, přičemž obsluha pokladny si zapíše její číslo.

V úterý 13. září od 17 hodin se v lochotínském parku U Bazénu uskuteční koncert Lidé lidem, na kterém dostanou prostor ti, kteří by si rádi zahráli před opravdovým publikem, před svými sousedy a kamarády z obvodu. Účinkujícím úřad zajistí profesionálního zvukaře a dostanou také občerstvení. Ti, kteří by si zde rádi zahráli, se ještě do konce srpna mohou přihlašovat prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kam je třeba zaslat ukázku své tvorby a také něco o sobě. „Je to příležitost pro začínající kapely,“ uvedla vedoucí Organizačního odboru ÚMO Plzeň 1 Diana Matějčková.

Kromě otevření pumptracku, Boleveckého vinobraní a koncertu Lidé lidem se 6. září uskuteční také odpoledne s heligonkou pro seniory z Klubu Jednička. Akce se bude konat v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru Totem a zahraje na ní kapela Aleše Rusňáka, která zde sklidila velký úspěch už na jaře. V plánu jsou pak i tradiční Promenádní koncerty. „Podrobnosti o nich včas zveřejníme na našem webu,“ doplnila Matějčková.