Zarzycký vyřešil souběh plně placených funkcí. Jsem proti kumulaci, říká

Zveřejněno v Politika
Od - pondělí, 4. duben 2022 18:26
Zarzycký vyřešil souběh plně placených funkcí. Jsem proti kumulaci, říká Foto: se souhlasem R. Zarzyckého

Krajský předseda ANO Roman Zarzycký zůstane uvolněným náměstkem na Plzeňském kraji a chce zůstat jako neuvolněný náměstek primátora na magistrátu města Plzně. Od června by tak měl mít pouze jednu placenou funkci. Rozhodnutí dnes oznámil krajským zastupitelům na jejich řádném jednání. Splnil tak svůj slib z letošního 14. února, kdy se změnilo vedení kraje, kde nově vládne ANO se STAN a Piráty, ODS s TOP 09 se přesunuly do opozice. Nikdo z opozičních zastupitelů k tomu dnes nevznesl ani připomínku, ani dotaz.

"Na květnové zastupitelstvo města ponesu usnesení, které řekne, že jsem první neuvolněný náměstek primátora. V portfoliu bych si chtěl nechat sport, zoo, podporu sportovní infrastruktury. V rámci našeho klubu ANO povedeme diskuzi o tom, jestli do budoucna připadne gesce turismu paní radní Kantorové (Lucie, ANO) a jestli do komunálních voleb převezme portfolio s názvem strategické řízení městských společností radní Gola (Vlastimil, ANO) nebo někdo jiný," řekl Zarzycký, který je od 14. února náměstkem hejtmana pro ekonomiku, investice a majetek. Dnešním krokem chce naplnit etický kodex zastupitele kraje, jehož signatářem je už několik let.

"Nechtěl bych, aby občané viděli to, co je u tradičních stran zvykem, tedy že si ty funkce většinou kumulují. Jsem odpůrce kumulace funkcí, chtěl bych mít jednu placenou funkci," uvedl. Zarzycký by chtěl nadále zůstat předsedou představenstva Plzeňských městských dopravních podniků, kterou, jak řekl, vykonává podle zákona o obcích zdarma bez nároku na honorář. "V rámci jednání na městě s tím kolegové z K8 (předsedové koaličních zastupitelských klubů na magistrátu) neměli žádný problém," uvedl.

Do neuvolněné pozice prvního náměstka primátora Plzně měl nastoupit 1. června. "Ale změnové usnesení teprve připravuji a ponesu ho do květnového zastupitelstva, tedy 9. května," uvedl Zarzycký. Předsedy koaličních stran na městě (K8) informoval o svém dnešním kroku dopředu a teď ho tlumočí jednotlivým zastupitelům. "A ti pak vyjádří souhlas hlasováním," dodal.

čtk