Aktualizováno: S Piráty a STAN budeme dál vyjednávat, ale za určitých podmínek, rozhodla ODS

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 30. říjen 2020 08:16

Aktualizováno 7:15 Povolební jednání s hnutím STAN a Piráty budou pokračovat, ale jen za určitých podmínek. Takový je závěr Regionální rady ODS Plzeňského kraje před dalším vyjednáváním ohledně budoucí koalice na kraji. Podle našich informací jsou podmínkami získání většiny v radě a výborech.

Jednaní o možné koalici v Plzeňském kraji trvají už více než tři týdny. Ve čtvrtek dosavadní výsledky projednala Regionální rada ODS Plzeňského kraje. "Rozhodli jsme tak, že trváme na pozici hejtmana pro koalici ODS-TOP09. Zároveň Regionální rada schválila pokračování jednání se STAN a Piráty za určitých podmínek, s nimiž neprodleně seznámíme zástupce STAN-Piráti," uvedl hlavní vyjednávač a předseda Regionální rady ODS Plzeňského kraje Martin Baxa. O jaké podmínky se jedná, neupřesnil.

Podle našich informací má koalice ODS-TOP 09 požadovat většinu v krajské radě i ve výborech. Společný blok, který tvoří STAN a Piráti, nabídlo už dříve přenechání postu hejtmana ODS a TOP 09, chce si ale nechat většinu v devítičlenné radě. Spekuluje se také o tom, že ODS-TOP 09 požadují získat resort dopravy.

Šest míst radě nabízí další potenciálně možný koaliční partner, hnutí ANO. To ale prozměnu trvá na postu hejtmana.