Bez překvapení. Plzeň na Barcelonu nestačila, dočkala se alespoň čestné branky

Od - středa, 7. září 2022 22:55
Bez překvapení. Plzeň na Barcelonu nestačila, dočkala se alespoň čestné branky Foto: FCVP

Žádné velké překvapení se na Camp Nou ve středu večer nekonalo. Fotbalisté Viktorie Plzeň nestačili na slavnou Barcelonu a v prvním utkání základní skupiny Ligy mistrů prohráli 5:1. Čestný gól Západočechů vstřelil na konci prvního poločasu Jan Sýkora, který v té chvíli snižoval na 2-1. Hattrickem se na výhře Katalánců podílel kanonýr Robert Lewandovski.

Viktoriáni začali zápas nebojácně, nadějné brejkové situace ale nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Naopak Barcelona se radovala hned ze své první střely na bránu. Rohový kop Ousmaneho Dembélého prodloužil Jules Koundé na volného Francka Kessiého a ve 13. minutě to bylo 1:0. Jako další se do dobré pozice dostal Ansu Fati a Staněk byl hodně rád, že střela zpoza vápna zamířila těsně mimo tři tyče. Do dvougólového vedení ale jen o chvíli později poslal Barcelonu kanonýr Robert Lewandowski, když z protiútoku po plzeňské ztrátě ve středu hřiště zakončil celou akci naprosto neomylně. Chvíli poté se Jindřich Staněk zaskvěl proti tečované střele Sergiho Roberta. Pět minut před koncem poločasu si nádherně vyměnil míč Lewandowski se zakončujícím Pedrim, jehož přehození Staňka na brankové čáře zachránil Jemelka. Ve 44. minutě pak přišla velká chvíle Západočechů. Jemelka posadil centr na hlavu Jana Sýkory a Západočeši se mohli na Camp Nou radovat. Jenže ještě ani nedozněly oslavné chorály plzeňských fanoušků a Barcelona sivzala dvougólové vedení zpět. Hlavou se trefil i kanonýr Lewandowski.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala šancí Plzně, po centru Kalvacha přestřelil hlavou Hejda. V 65. minutě zahodili svěřenci Michala Bílka obrovskou příležitost, když přízemní centr Jhona Mosquery napálil z malého vápna Tomáš Chorý nad břevno. A tak přišel trest. O minutu později dovršil Lewandowski hattrick. Poslední úpravu skóre pak zaznamenal dvacet minut střídající Ferran Torres.