Bylo to krvavé peklo, hodnotil Koubek vydřenou odvetu. Hráčů mu bylo až líto

Od - pátek, 4. srpen 2023 10:09
Bylo to krvavé peklo, hodnotil Koubek vydřenou odvetu. Hráčů mu bylo až líto Foto: FCVP

Velkou úlevu cítil nejen on, ale i celá Plzeň. Zkušený kouč Miroslav Koubek toho zažil ve své trenérské kariéře hodně, ale podobný zápas ne. Jeho svěřenci nakonec urvali v kosovské Prištině proti tamní Dritě díky gólu Erika Jirky ze 24 minuty nastavení výhru 2:1 a mohli slavit postup. "Takový bláznivý zápas jsem nezažil," tvrdil Koubek.

Oddechl jste si?
Za mužstvo určitě. Přál jsem si, aby to dokázalo. O mě až tak úplně nejde. Dělám svou práci, věřím své práci, ale nepřinášelo nám to úplně ovoce. Kluků mi bylo až líto, teď je to pro ně dárek, sami si ho nadělili.

Zažil už jste podobně bláznivý zápas?
Pravděpodobně úplně ne. Věděli jsme, do čeho jdeme, měli jsme nastudované materiály, na soupeře byli připravení. Věděli jsme, že to bude, řeknu to anglicky: bloody hell (krvavé peklo, pozn. red).

Jak jste vnímal atmosféru na stadionu?
Byla očekávaná, takhle to na Balkáně je, že diváci jsou hodně bouřliví. Ale to je dobře, nehraje se v tom špatně.

První branku vstřelil Rafiu Durosinmi jen minutu po střídání. To se povedlo, ne?
Někdy to takhle vyjde. Byl tam minutu a dal branku. Potřebovali jsme posílit na špici, kde se kluci, co nastoupili od začátku v první formaci, úplně neprosazovali. Otočili jsme to, dali tam tři nové hráče a Rafiu to brankou dostal do větší kvality.

Jaké to pro vás byly zejména v závěru nervy?
Samozřejmě tam emoce také jsou, člověk to prožívá. Ale musíte to v sobě utlumit a dokázat i v takové chvíli přemýšlet. Nejde tomu podlehnout.

Byl na rozhodující penaltu určený Erik Jirka?
Erik je výborný střelec. Jsou určení tři hráči, on si to vzal. Věřili jsme tomu, že to zvládne, má vynikající kopací techniku.

Ve třetím předkole vás čeká maltská Gzira. Co o ni víte?
Podíváme se na ně, nastudujeme a pokusíme se projít do dalšího kola.