Cenný skalp týmu, který bude hrát Ligu mistrů, hodnotil Kopic výhru nad Kodaní

Od - sobota, 15. červenec 2023 12:47
Cenný skalp týmu, který bude hrát Ligu mistrů, hodnotil Kopic výhru nad Kodaní Foto: FCVP

Bez jediné porážky absolvovali fotbalisté Viktorie Plzeň přípravu na nadcházející sezónu. Uzavřeli ji zápasem proti dánskému mistrovi a účastníkovi základní skupiny Ligy mistrů Kodani. "Řekl bych, že jsme spokojení. Kodaň byla nejtěžší ze soupeřů, kterým jsme čelili. Budou hrát Ligu mistrů, takže cenný skalp," uvedl po výhře 3:2 jeden ze střelců branky Jan Kopic.

Byla Kodaň kvalitním soupeřem?
Určitě. Minimálně těch prvních šedesát minut byli velice dobře kombinačně vybavení. Bylo vidět, že o sobě na hřišti ví. Vytvořili si několik šancí, ale stejně tak my. V tomhle ohledu byl zápas vyrovnaný. Po sedmdesáti minutách byl zápas vyrovnaný, ale nakonec jsme ho zvládli zlomit na naši stranu.

Vy jste udeřil jako první z rychlého brejku..
Čekal jsme na ztrátu soupeře kolem středového kruhu. Balon šel rychle na Erika Jirku, který poslal bombu do horní tyčky. Ke mně se míč odrazil někam na penaltu a se štěstím jsem ho dotlačil do branky.

Během přípravy jste neprohráli. Je to velké pozitivum?
Vždycky je dobré odjet soustředění tímto stylem, ale nepřeceňoval bych to. Všem kvalitním soupeřům jsme vstřelili tři branky, což je samozřejmě povzbuzující, ale jak jsem řekl, nepřeceňoval bych to. Důležité zápasy nás teprve čekají.