Čím se bude o víkendu bavit Karlovarský kraj?

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - pátek, 23. červen 2023 08:09
Čím se bude o víkendu bavit Karlovarský kraj? Ilustrační foto: KIS Mariánské Lázně

Karlovarský kraj nejsou jen lázně, léčivé prameny, horké koupele, relaxace v páře, pečující zábaly nebo masáže. Kraj nabízí i mnoho dalších druhů zábavy a nespočet rozmanitých akcí.

Jazzové lázně
Do Mariánských Lázní se již po 22. vrací festival Jazzové lázně, který začne v pátek 23. 6. v 18:00 a potrvá do 30. 6. Posluchači se mohou těšit na moderní jazz, dixieland, swing i alternativu.

Výměník žije
Festival plný kreativity, umění a hudby se koná 23. 6. mezi 15:00 - 21:00 v Karlových Varech.
Budou kreativní dílny, kde si vytvoříte a oživíte výměníkové bytosti, s cirkusem se rozhýbete, zahrajete si hru, zaposloucháte se do francouzských šansonů, kouknete na výstavu, dáte skvělou kávu a celým dnem vás bude provázet jedno velké překvapení...

Velká Cukrářská slavnost na Lokti začne 23. 6. v 17:30.
Tradiční knihovnické zakončení školního roku na nádvoří hradu Loket! Pro všechny děti malé i odrostlé (juchající při očekávání prázdnin)! Pro všechny rodiče (unavené)! Pro všechny milovníky sladkostí, pečení a pohádek.
17:45 – 18:45 Lentilkové vyrábění – přijďte si vyrobit lentilkový náramek, či náušnice!
Fotobuňka s bublinou – fotografování polaroidem na památku.
Foukání knihtriček – nechte si vyrobit originální triko! Velký výběr šablon všech uplynulých večerníčkových slavností. Světlé tričko s sebou!
Kýbl blaha – tradiční turnaj v hodu mokrou houbou do obličeje (kamaráda, rodiče, syna, dcery, učitele, souseda…)
Hlavní program na nádvoří:
17:30 Zahájení slavnosti – Slavnostní předávání Knížky pro prvňáčka
18:15 Vyhlášení Nejotrlejších čtenářů knihovnické sezóny 2022 – 2023
19:30 Řemeslná pohádka divadla Úsměv O cukrářce Apolence
Divadelní představení o Apolence, která na svůj svátek pozvala pejska a kočičku. A rozhodla se jim upéct dort, když ten jejich se jim nepovedl. Na stole nechala starou kuchařskou knihu a šla si pro hrnec. Malé myšky, které měly hlad, vzaly knihu a chtěly podle ní také vařit. Kuchařka zjistí, že knihu nemá, a tak připraví těsto bez receptu. Ale myškám se nic nedaří uvařit, tak se vrátí a vidí těsto. To už i Apolenka vidí myšky a začne honička. Myšky slibují, že budou pomáhat a začnou číst celý recept. Když zjistí, že má přijít kočička, strachy utečou. Nakonec Apolenka uvaří dobrý puding a kočičce a pejskovi půjčí kuchařskou knihu, aby to příště nepopletli.
21:00 Rozpuštění slavnosti
V průběhu akce občerstvení z CYKLOZASTÁVKY! V případě nepřízně počasí se akce přesune do knihovny.

Den Jana Bechera v Karlových Varech se koná v sobotu 24. 6. mezi 11:00 - 20:00.
Jste-li příznivci netradičních zážitků, zapište si do kalendářů 24. 6. a přijďte si užít DEN JANA BECHERA. Tato vzrušující akce oslavuje nejen jedinečnou historii a odkaz Jana Bechera, zakladatele továrny této slavné likérové značky, ale také přináší neopakovatelný zážitek pro všechny milovníky Becherovky. Můžete se těšit na živou hudbu, divadelní představení, skvěle namíchané koktejly, soutěže o ceny z oficiální prodejny Becherovka a speciální akci v obchodě! Akce bude probíhat před návštěvnickým centrem The Home of Becherovka a je pro veřejnost volně přístupná a zdarma.
Přijďte si užít jedinečnou atmosféru a oslavte životní dílo Jana Bechera. 

Hurááá, prázdniny
Tradiční předprázdninová akce pro celou rodinu se na vás těší 24. 6. mezi 12:00 - 22:00 v Sokolově, areál Bohemia. Vystoupí kapely Portless, End of Scream a Molotov party, zpěvák Robin Mood a raper Lipo.

Historické odpoledne se koná mezi 12:30 - 18:00 v Toužimi.
Odpoledne plné historické hudby, tance, rytířských soubojů, práskání bičem a mnoho dalšího Vás čeká na nádvoří toužimského zámku. Přeneste se v sobotu do středověku. Na nádvoří zámku Toužim se můžete těšit na vystoupení Evi s flašinetem, tanečnic Shaninez, skupiny historického šermu Alia Tempora, středověké hudby Cavalla Cannor a práskání bičem spolku Keltoviny. Dále zde budou stánky s rukodělnými výrobky, dílny pro děti a mnoho dalšího.
Občerstvení na místě. Dobrovolné vstupné bude použito na opravy zámku a další akce.

Závod Evropské série veteránů na dlouhé ploché dráze
24. 6. se na dlouhodrážním stadionu v Mariánských Lázních od 13:00 do 22:00 uskuteční závod Evropské série veteránů na dlouhé ploché dráze. Rovněž se zde uskuteční Mistrovství Německa čtyřkolek a motokár DMV Quad V areálu depa se po skončení akce uskuteční AFTERPARTY na které zahraje rocková skupina KocoVina

Slavnosti letního slunovratu 2023 u hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních
24. 6. mezi 13:00 - 18:30 se bude pořádat v sochařském pohádkovém ráji před hotelem Krakonoš již druhý ročník Slavností letního slunovratu. Potěší vás irská, skotská a bretaňská muzika.
13:30 začátek akce
14:00 začíná hrát skupina Jauvajs
15:30 začíná hrát skupina Alison Kraslice
18:00 závěr akce

Pat a Mat v obchodním centru Varyáda
Oblíbená dvojice nešiků Pat a Mat se objeví i v obchodním centru Varyáda v Karlových Varech. Přijedou v sobotu 24. června a budou ve Varyádě od 14:00 až do 18:00. Návštěvníci se budou moci s Patem a Matem vyfotit, zahrát si s nimi o parádní ceny a pro děti budou samozřejmě k dispozici herní koutky.
Dvojice v barevných svetrech je známá po celém světě už přes 40 let. Nejsou tak známí jen starší generaci, ale díky celovečerním filmům i mladším. Problémy, které Pat a Mat v akci řeší, jsou povětšinou nadčasové: ucpaný odpad, čištění komína, postavení nového plotu nebo marný boj s krtkem či včelím rojem. Zároveň ale neignorují pokrok, ve svém dvojdomku mají sekačku na solární pohon, dron nebo bezpečnostní kameru.
Sobota s Patem a Matem ve Varyádě bude plná zábavného programu pro dospělé i děti, nejmenší návštěvníci si zatančí na dětské diskotéce nebo si mohou zasoutěžit na různých stanovištích při plnění úkolů, za které je čeká odměna. Pro zájemce bude připraven fotokoutek, ve kterém se mohou zvěčnit s živými maskoty.
Varyáda si pro zákazníky také připravila velkou spoustu soutěží spojených právě s touto akcí. Na sociálních sítích budete moci sdílet fotografii s kamarádem, se kterým jste navštívili Pata a Mata a vyhrát tak zajímavé ceny. Kromě toho bude na webových stránkách centra připravena doplňující online hra, ve které se bude soutěžit o pěkné dárky od centra.

Olympic 60 Tour
Výroční koncert nestárnoucí legendy české hudební scény, která oslaví 60 let, bude hostit hrad Loket mezi 17:30 - 23:00. Olympic zahraje své největší hity. Můžete se těšit na velkolepou scénu a show!
ČASOVÝ PLÁN (rámcový):
17:30 - otevření amfiteátru
19:00 – 20:15 - host
21:15 – 23:00 - Olympic

Šlechtická sídla v Souznění – zámek Valeč
Akce se koná v sobotu mezi 18:30 - 21:45.
Šlechtická sídla v souznění – série tří hudebních večerů konaných na sídlech šlechtických rodů. Smyslem těchto večerů je rozšířit nabídku klasických prohlídek hradů a zámků a tak dát možnost široké veřejnosti vnímat tyto historické prostory i jinak a to v podobě mimořádných cca tříhodinových  společenských setkáních. Večery jsou obohaceny o ochutnávku kvalitních vín, o hudební vystoupení v podobě koncertu, či recitálu osobností naší hudební scény, a to různých hudebních žánrů. Po skončení koncertu na hosty čeká večerní komentovaná prohlídka zámku. Každé setkání doprovází majitel daného objektu, či kastelán, který hosty seznámí s historií zámku.

Veřejné natáčení videoklipu Petra Baťka
Zpěvák, herec a moderátor Petr Batěk se rozhodl ukázat krásy Krušných hor a situovat natáčení videoklipu své nové písně do historického jádra města Jáchymov.
Natáčení se může zúčastnit každý, stačí přijít v neděli 25. 6. mezi 14:00 - 17:00 na náměstí u kostela sv. Jáchyma v Jáchymově. Osobně se tu můžete setkat nejen s Petrem Baťkem, ale také s Evou Toulovou nebo Václavem Upírem Krejčím.