Čím se bude bavit region do konce měsíce?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - středa, 28. červen 2023 06:48

Média

Prázdniny se blíží, ale náš kraj stále žije kulturními a společenskými akcemi. Pojďme se na některé z nich podívat.

Dej Bůh štěstí! Dějiny piva na severním Plzeňsku
Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici zve na zahájení výstavy Dej Bůh štěstí! Dějiny piva na severním Plzeňsku, které se koná ve středu 28. 6. od 17:00 v refektáři. Výstava potrvá do 3. 9. a představí historii pivovarů a vaření piva v naší oblasti převážně v období 19. a 20. století s přesahy do hlubší minulosti i žhavější současnosti. Na příkladu někdejšího největšího regionálního producenta, pivovaru v Plasích, bude prezentován proces výroby zlatavého moku i proměny souvisejících technologií. Stranou samozřejmě nezůstanou ani další místní pivovary. Výstavu doplní pivovarské lahve, etikety, pivní tácky a jiné předměty pivního sběratelství.

Soused brouk
Letní rodinná hra v Rokycanech startuje v pátek 30. 6. v 8:00. Další ročník rodinné přírodovědné hry volně navazuje na jarní výstavu „Náš soused brouk“ a seznámí Vás s dalšími druhy našich českých brouků. Letošní hra Vás neodvede nikam do přírody, účastníci si udělají jen kratší procházku po městě. Vždyť i řada našich brouků s námi sdílí městský prostor či naše zahrádky a často o nich ani nevíme. Přitom někteří brouci jsou zcela běžní, některé jistě znáte alespoň od vidění a jiní jsou už vzácnější. Všichni jsou ale zajímaví a kdo ví, třeba je jednou potkáte i Vy. Zápisník v prodeji v hlavní budově muzea. Hra trvá do 10. září.

Zážitková lekce jógy na hradě Rabí na vás čeká v pátek 30. 6. od 17:30 a v sobotu 1. 7. ve stejnou dobu.
Letní měsíce se nesou ve znamení příjemné atmosféry, odpočinku a nevšedních zážitků. Stejně jako v předchozích letech i letos si můžete na hradě Rabí zacvičit. Lekce jógy se v hradním areálu na Rabí uskuteční v prvním a druhém červencovém týdnu. Jsou vyhrazené všem, kteří mají chuť se protáhnout. Vítáni jsou všichni příchozí, zkušení jogíni i úplní začátečníci. Na osobní setkání se těší lektorky jógy Lucie Žaloudková a Petra Musilová.
UPOZORNĚNÍ:
Na lekci si s sebou vezměte pohodlné oblečení a jógamatku. Kdybyste podložku náhodou zapomněli, jógamatky budou k dispozici. Jógu si užijete pod širým nebem. Kdyby počasí cvičení venku nepřálo, přesunete se do zastřešených hradních prostor.

Divokej Bill – 25 let tour – Klatovy
Pětihodinový koncert začíná 30. 6. v 18:00 v areálu plaveckého bazénu na adrese Dr. Sedláka 829.
Divokej Bill oslaví čtvrtstoletí své existence. “Bude to velký a divoký,“ vzkazuje kapela svým příznivcům. Oslavit 25 let na scéně se členové kapely rozhodli vydáním osmého studiového alba, venkovním koncertním turné, které bude čítat 25 zastávek napříč republikou. Nové album je teprve v procesu, ale jednu hudební novinku již kapela představila v podobě videoklipu. Píseň Temný král složili a nahráli pro pokračování úspěšné filmové pohádky Princezna zakletá v čase, která v listopadu vstoupila do kin.
Oslava pětadvaceti let je plánována ve velkém stylu. „Od začátku naší existence jsme dávali důraz hlavně na živé hraní a možná proto s námi tolik našich fanoušků vydrželo. Slavit tedy budeme tak, jak to máme rádi. Od června do září odehrajeme pětadvacet open air koncertů. Celé jsme to velmi netradičně nazvali DIVOKEJ BILL – 25 LET,“ směje se kytarista Roman Procházka.
Děti do 120 cm vstup zdarma.

Country Saloon Klatovy-Beňovy zve na Hudební večer od 19:30. Hrát budou TŘI GRÁCIE.

Malá letní scéna Nepomuk se otevře 30. 6. ve 20:00 vystoupením lidového souboru Pšeničky z Nepomuka.
Během letní sezony vám nabídne každý pátek hudební zážitek. Hraje se za každého počasí. Změna programu vyhrazena. Malou letní scénu najdete na náměstí Augustina Němejce v prostoru nádvoří budovy Městského muzea a galerie Nepomuk.

 

Čím se bude bavit region do konce měsíce? Ilustrační foto: Peggy Kýrová