VIDEO: Dálnici D5 u Plzně na několik hodin uzavřel požár kamionu!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 29. srpen 2023 07:15

Média

Aktualizováno 8:40 Dálnici D5 blízko Plzně ve směru na Prahu uzavřel na několik hodin požár nákladního vozidla, které převáželo v nádržích zkapalněný plyn. Plameny se hasičům podařilo uhasit, kamion ale blokoval provoz a musel být odtažen. Po 07:00 už byla dálnice zcela průjezdná v obou směrech.

K požáru kamionu na D5 zhruba na úrovni Černic ve směru na Prahu vyjížděli hasiči i policisté krátce po půlnoci. "Hořelo převážně za kabinou tahače, ale oheň se přenesl i na třetinu návěsu," popsal mluvčí krajských hasičů Petr Poncar s tím, že vozidlo nepřeváželo žádný náklad. "Požár vznikl po technické závadě na palivovém systému. Hořící plyn tak unikal přes pojistné ventily nádrží, v nichž bylo na 300 kilogramů zkapalněného zemního plynu," podotkl mluvčí.

Hasiči se podle Poncara soustředili na ochranu nezasažených částí tahače a na ochazování palivových nádrží. "Po dvou hodinách se podařilo situaci dostat pod kontrolu a vlivem poklesu tlaku v nádržích ustalo plamenné hoření, nicméně k úniku plynu na jedné z nich stále docházelo," uvedl mluvčí. Hasiči tak do ranních hodin monitorovali situaci na místě připraveni okamžitě znovu zahájit hasební práce. "Za naší asistence byl kamion naložen na odtah a doprovodili jsme jej do servisu," dodal Poncar. Podle něj byla škoda vyčíslena předběžně na 4 miliony korun.

Kvůli požáru byla dálnice ve směru na Prahu několik hodin uzavřená, provoz se na ní vrátil po 7. hodině.

VIDEO: Dálnici D5 u Plzně na několik hodin uzavřel požár kamionu! Foto: HZS PK

Fotogalerie

View the embedded image gallery online at:
https://zak.tv/dalnici-d5-uzavrel-pozar-kamionu#sigProIdac3a1ce85f