Další plzeňská ztráta. Viktoriáni nečekaně nechali dva body v Karviné

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 24. listopad 2019 20:05
viktoria, fotbal ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň v Karviné jen potvrdili, jak se jim na venkovních hřištích hrubě nedaří. Západočeši vezou z Karviné, která se topí na posledním místě tabulky, jen jeden bod. Alespoň remízu 1:1 vydřeli viktoriáni díky gólu Michaela Krmenčíka.

Domácí začali zápas aktivněji a hned na jeho sklonku si vypracovali zajímavou příležitost, Pavel Dreksa však z dobré pozice branku přestřelil. První šance Viktorie přišla ve 12. minutě. Radim Řezník odcentroval na hlavu Aleše Čermáka, jenž se vrátil po zranění poprvé od 31. srpna, ale snový návrat do plzeňské sestavy to nebyl, zamířil totiž vedle levé tyče. V 16. minutě padl úvodní gól zápasu, bohužel jako první inkasoval Aleš Hruška. Slezané předvedli pohlednou akci na levé straně, Adriel Ba Loua se prohnal viktoriánskou obranou, naservíroval přesně Ondřeji Lingrovi a ten neměl problém protlačit míč do brány. Za deset minut mohlo být srovnáno, Západočeši však svou možnost nevyužili. Aleš Čermák přesným obloučkem našel Jana Kopice, ale další navrátilec do základní jedenáctky z prostoru velkého vápna přestřelil bránu Martina Pastornického. Karviná mohla před koncem poločasu ještě navýšit své vedení, jenže Aleš Hruška střelu Michala Petráně vykryl. Domácí ale i tak odcházeli do kabin o poznání spokojenější.

Na začátku druhé půle mohli viktoriáni rychle srovnat gólový účet zápasu, jenže Lukáši Hejdovi nesedla ideálně střela z dobré pozice a Michael Krmenčík zase naopak nenasměroval hlavičku po dobrém centru Joela Kayamby do prostoru tří tyčí. Půl hodiny před koncem měl k dispozici volný přímý kop z ideální pozice Aleš Čermák, domácí brankář ale proti jeho pokusu dobře zasáhl. Červenomodří se dočkali v 68. minutě. Po ideálním centru Lukáše Kalvacha se prosadil Michael Krmenčík, pro něhož to byl už šestý gól v posledních čtyřech zápasech. Kalvach potom mohl v 79. minutě k asistenci přidat i gól, avšak povedenou střelu z přímáku vyrazil Martin Pastornický na roh. Z následné standardky pálil z malého vápna Michael Krmenčík nad domácí bránu. Plzeňanům už se nepodařilo vstřelit kýžený druhý gól, a tak zápas v daleké Karviné skončil smírně 1:1.