„Proto jsme se instinktivně rozhodli začít okamžitě připravovat interaktivní výuku a proto jsme ji i dne 23. března spustili jako první v Plzeňském kraji. Tímto jsme i spolupráci s Plzeňským krajem vzácně iniciovali.“ Říká Šárka Chvalová, ředitelka Gymnázium Františka Křižíka.
Dále se v GFK rozhodli investovat do nejvyspělejších a zdravotně nejbezpečnějších – dostupných technologií, které dle jejich nejlepšího svědomí zajistí bezpečný a klidný průběh výuky dětí ve společných prostorách školy. Proto oslovili podnikatelské a inovační centrum BIC Plzeň, které doporučilo využít jejich spolupráci s firmou Retap,s.r.o., zabývající se výzkumem, vývojem a výrobou nanočističek.
„Nanočistička nepotřebuje žádnou údržbu, spotřeba je pár korun měsíčně. Díky ní je zde příjemná místnost bez plísní, hub, těkavých plynů, ale především bez virů,“ říká Jiří Boudník z BIC Plzeň.
Nyní mají čistý vzduch v deseti třídách základní školy, která je součástí GFK a nanočističky pomáhaly i studentům při ústních maturitních zkouškách. Nanočističky mohou vypadat třeba i jako magnetické nástěnky, což prostor učebny nijak nenaruší a během dvou vyučovacích hodin veškerý vzduch kompletně pročistí.
Informace o technických datech technologických investic k dostání na vyžádání u ředitelky GFK nebo v Business Innovation Centre Plzeň.
PR