Dočkají se Skvrňany koupaliště? Obvod má předvybrané lokality, v červenci zadá studii

Zveřejněno v Aktuálně
Od - sobota, 22. červen 2024 14:59
Dočkají se Skvrňany koupaliště? Obvod má předvybrané lokality, v červenci zadá studii ilustrační. Foto: pixabay

Lidé na Skvrňanech velmi stojí o venkovní koupaliště. Studie, která je prvním krokem k jeho možnému zřízení, dokonce zvítězila mezi všemi ostatními návrhy, které místní obyvatelé zaslali do prvního ročníku projektu participativního rozpočtu ve třetím městském obvodu s názvem Rozhodněte sami. V současné době stojíme před jejím zadáním.

 

„V tuto chvíli máme předvybrané dvě lokality a dva možné projekty, kde by venkovní koupaliště mohlo stát. Jedna se nachází v zadních Skvrňanech a druhá, která zvažuje biotop, je v lokalitě V Úvoze,“ uvádí 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek s tím, že studie se budou ke zpracování zadávat v červenci.

Obě varianty mají své plusy i mínusy, které je také třeba důkladně zvážit. V zadních Skvrňanech by se musel změnit územní plán, kde se s tímto pozemkem počítá pro zdravotnictví, obvod pak očekává i vysoké investiční a provozní náklad. U druhé lokality v Úvoze je problémem fakt, že se jedná o záplavovou lokalitu, územím prochází kanalizační sběrač a jde o součást významného krajinného prvku „Město momentálně zjišťuje, jak je to s příslušnými pozemky, sítěmi a financemi. Zároveň hledáme partnera, který by do projektu investoval společně s námi, to znamená, že se snažíme o příspěvek města Plzně, potažmo od Plzeňského kraje atd. Nechceme dát totiž lidem pouze slíbenou studii, ale i reálný plán toho, co a za kolik by bylo možné ve Škvrňanech realizovat,“ dodává Pavel Šrámek.