Dramatický duel plný zvratů. Viktoria ztratila výhru v šesté minutě nastavení

Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 8. květen 2021 21:03
zklamaný viktorián foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve 31. kole Fortuna ligy na domácím hřišti s Příbramí 3:3. Západočeši v zápase prohrávali 0:2, v nastavení první půle ale snížil Jean David Beaugel, v 71. minutě srovnal Jakub Brabec a v 90. minutě otočil vývoj zápasu Zdeněk Ondrášek. V 96. minutě ale Hrušku přeloboval zdálky Zorvan a rozhodl tak o tom, že se body budou dělit.

První poločas si mohli Viktoriáni připadat jako ve zlém snu. Západočeši v prvních deseti minutách jasně dominovali na míči, ve 14. minutě ale nechali nepochopitelně volného Pilíka, který hlavou nedal Hruškovi šanci. Další rána přišla jen o chvíli později. Při nezaviněném souboji si zranil stehenní sval Limberský a musel střídat. Ve 23. minutě už to bylo 0:2. Nový napřáhl z dálky ke střele a Hruška se natahoval marně. První pořádnou šanci si domácí vypracovali až ve 40. minutě, Havel ale tváří v tvář Šimanovi neuspěl. Plzeňané se nakonec dočkali až v nastavení, v poslední možný moment. Po rohu se k míči procpal do té doby neviditelný Jean David Beauguel a uklidil míč do sítě.

Do druhé půle poslal trenér Gula druhého útočníka Ondráška, což bylo poznat. Sám Ondrášek měl tři obrovské příležitosti během dvou minut. Ve dvou případech hlavou minul, v jednom mu zkazil radost skvělým zákrokem Šiman. Pak ale přišla další nepříjemná chvíle. Viktoria totiž přišla o dalšího zraněného hráče, kanonýra Beauguela. V 57. minutě zase Ondráškovi chyběl krok, aby dosáhl na střílenou přihrávku Šulce. Vyrovnání se nakonec Západočeši dočkali v 71. minutě. Po rohu hlavičkoval Kaša do tyče, odražený míč ale uklidil do sítě Jakub Brabec. Západočeši tlačili v 83. minutě ale po obrovské chybě běžel na Hrušku osamocený Lubega. Plzeňský gólman si ale na jeho zakončení počkal a zabránil další pohromě. V momentě, kdy rozhodčí ukazoval čas s nastavením, napřáhl z dálky Kalvach, Šiman míč jen vyrazil a pohotový Zdeněk Ondrášek dorazil míč do sítě. Jenže Viktoriáni se výhry nakonec nedočkali. V šesté nastavené minutě totiž zaskočil Hrušku lobem z dálky Zorvan.