Plzeň v Evropské lize remizovala s Ludogorcem, od pohromy ji zachránil Jedlička

Od - čtvrtek, 3. říjen 2024 22:57
Plzeň v Evropské lize remizovala s Ludogorcem, od pohromy ji zachránil Jedlička Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve druhém zápase skupinové fáze Evropské ligy s bulharským Ludogorcem Razgrad 0:0. Západočechy zachránil od porážky gólman Jedlička, který chytil v 52. minutě pokutový kop Piotrowskému. V největší šanci Viktorie trefil Daniel Vašulín tyč.

Kouč Miroslav Koubek udělal oproti víkendovému zápasu s Mladou Boleslaví dvě změny. A jedna z nich byla poměrně nečekaná. Do základní jedenáctky se totiž dostal šestnáctiletý talent Jiří Panoš. Na první šanci čekala Doosan Aréna do 18. minuty, kdy obrana Ludogorce poprvé příliš neuhlídala Adua. Ten ale místo přihrávky na neobsazeného Šulce volil střelu, která skončila vysoko nad. Ve 25. minutě posadil přímý volný kop Cadu přímo na hlavu nabíhajícího Jemelky, ten ale hlavičkoval pouze doprostřed branky, kde stál připravený gólman Bonmann.

Do druhé půle už nenastoupil Panoš, který si zranil nohu při jednom z posledních soubojů v prvním poločase a k Aduovi do útoku se postavil Vašulín. Daleko více práce měla ale spíš defenziva domácích. V 52. minutě zahrál v pokutovém území Jemelka a po dlouhém zkoumání ukázal rozhodčí na penaltový puntík. Ideální příležitost jít do vedení ale Ludogorec zahodil. Piotrowski kopnul penaltu po zemi tak bídně, že Jedličkovi stačilo vystihnout stranu. Poté se Plzeň herně zvedla, ale pouze nakrátko. V 71. minutě byl přesto blízko vedoucí branky. Vašulín se šikovně obtočil kolem bránícího hráče hostů a trefil tyč. Už v nastaveném čase mohl Viktorii spasit Kalvach, v ideální pozici ale přestřelil.