Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 6. srpen 2022 17:45
Fotbalisté Plzně vydřeli první ligovou výhru. Tři body proti Pardubicím trefil Havel Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň napravili bodovou ztrátu z prvního ligového kola v Teplicích, když na domácím hřišti doslova udolali Pardubice 2:1. Západočechy poslal v první půli do vedení Jan Kliment, hosté ale na začátku druhé půle vyrovnali díky Solilovi. Tři body pak Viktorii zařídil svojí trefou v 75. minutě krajní obránce Milan Havel.

Oproti zápasu s Tiraspolem udělal kouč Bílek pět změn v základní sestavě. Ze tří čtvrtin byla nová celá obrana, což se v začátku projevilo. Pardubice působily nepříjemným dojmem, naopak hra Viktorie byla rozháraná. Západočeši ale nakonec udeřili hned z první větší šance. Cadu načechral míč do vápna a Jan Kliment v pádu hlavou nedal Markovičovi šanci. Hosté mohli odpovědět okamžitě, Janoška ale vychytal Staněk a Hlavatého střelu zablokoval skvělým obranným zákrokem Havel. Ve 30. minutě se Pardubice radovaly, ovšem pouze krátce. Než VAR odhalil, že stál dorážející Vacek v ofsajdu. Obrana Západočechů byla v nedbalkách a i díky štěstí nakonec přestála i další velkou šanci Vacka, který trefil břevno. V nastaveném čase pak Tischler v rychlém brejku zase minul.

Staněk nakonec udržel čisté konto do 55. minuty. Po sérii několika odrazů se do míče opřel Solil a trefil přesně k tyči. Západočeši postupem času čím dál více tlačili a přicházely i šance. V 65. minutě minul Kopic a o čtyři minuty později z ideální pozice i Kalvach. V 75. minutě už se domácí vytouženého gólu dočkali. Sýkora obešel dva protihráče a následný centr Holíka dorazil do sítě na druhé tyči zakončující Milan Havel. Pojišťující trefu mohl přidat Dedič, osamocený však hlavičkoval nepřesně. Viktorii už to ale příliš mrzet nemuselo, výhru 2:1 nakonec udrželi a naladili se tak dobře na důležitou úterní odvetu třetího předkola Ligy mistrů proti Tiraspolu.