Gul'a po demolici Teplic: Věřím, že tohle byl bod zlomu. Pochybuje se i o větších borcích

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 15. prosinec 2020 21:58
gula ilustrační foto: FCVP

Na takový zápas fotbalisté Plzně čekali. Čtyři zápasy se trápili, vydřeli jen bod za remízu v Českých Budějovicích, až přišlo 12. kolo a domácí duel s Teplicemi. Neškodní Severočeši jen pozorovali totální dominanci Viktorie a skóre se nakonec zastavilo na poměru 7:0. "Je to cenné vítězství, byli jsme produktivní a hráli slušně týmově. Výhra je pro nás podstatná, ale je potřeba jí potvrdit v dalších zápasech," prohlásil po zápase kouč Adrián Gul'a.

Jak vám bylo, když se v posledních dnech spekulovalo o tom, že je vaše pozice ohrožená? Vím, co se děje uvnitř. Jasně, že cítím zodpovědnost, ale nevím, co se píše. Je pro nás podstatné, aby si hráči uvědomili, že zodpovědnost ležela na nás všech. Proto jsem rád, že jsme byli jako celek jednotní a týmoví. Věřím, že to bude bod zlomu pro celý náš klub. Jeden zápas ale nic neznamená, vím, do jakého klubu jsem šel. Zítra musíme přepnout na ještě vyšší level.

Dali jste sedm branek, co tedy říkáte na výkon ofenzivních hráčů a proč to šlo až teď? Vezměte si třeba, kde byl Kayamba před zraněními a nemocemi. Trvalo mu, než se do toho dostal. Také je podstatné, že máme dva kvalitní útočníky. Čermus (Čermák, pozn. red.) je pořád v těch pozicích, ale lehkost u něj přichází s určitým sebevědomím. Je to o práci, o tom důvěřovat. Vím, že oni hrát umí a umí i střílet i góly. Jsem šťastný, že to takhle zvládli. A také jsem rád za reakce lidí, kteří mi posílali smsky a podporu.
Říkáte, že jste dostával sms zprávy s podporou. Honilo se vám hlavou, jestli je vaše filozofie správná? Je to součást mé práce. Vím, že to není jednoduché období, ale věřím, že z náročného období může vzejít něco úžasného. Pochybnosti jsou vždy a vždy budou. Pochybuje se o více borcích. Já důvěřuji lidem okolo mě. Nedělám to první týden, věřím, že i já se trochu zlepšuji.
Jakým způsobem jste pracoval s týmem, že hrála stejná sestava jako v Jablonci? Nevím, jestli je to správně nebo ne, ale hráčům jsem důvěřoval, protože hráli v Jablonci výborně první půli. Vycházeli jsme z té výkonnosti a jsem rád, že jsme je podrželi.
V posledních zápasech jste inkasovali hodně laciné branky, viděl jste teď také zlepšení v obraně? Jasně, ale i tak se soupeř dostal do dvou šancí. Jsem rád, že nás Aleš Hruška podržel. Je podstatné uhrát čisté konto, pro sebevědomí. Víme, jaké jsme měli pocity tři dny zpátky.
Mluvíte o sebevědomí. Může ho taková výhra výrazně zlepšit? Věřím, že ano. Když hrajete za takový klub, musíte výkonnost potvrdit. Skóre je důležité, ale také je důležitý způsob hry.
Věříte, že ještě dokážete stáhnout manko na Slávii, kterou už příští týden přivítáte na domácím hřišti? Nemyslím na Slávii, myslím na nejbližší zápas na Slovácku. Nechci lítat v oblacích a přeskakovat. Je super, že jsme to teď zvládli, ale zítra už budeme dělat vše, abychom byli opět kvalitně připravení.