Házená i futsal se budou hrát dál, hokej řeší správný výklad

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 10. březen 2020 15:36
futsal3 ilustrační

Sportovní svět od rána řeší, co bude s rozehranými soutěžemi. Jednotlivé asociace postupně vydávají stanoviska, v jaké podobě se jejich soutěže budou hrát. Například o osudu fotbalových zápasů se ale teprve rozhodne a hokej prozměnu řeší správný výklad omezení.

Hokej (HC Škoda Plzeň): Český hokejový svaz se přizpůsobil rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která v prevenci před koronavirem zakázala pořádání akcí s účastí nad 100 diváků. Utkání se proto měla odehrát s maximálně stovkou přítomných fanoušků. Jenže výklad šéfa svazu Tomáše Krále byl následně zpochybněn s tím, že se do čísla počítají i hráči a personál. Krok svazu tak musí být znovu projednán.

Házená (Talent M. A.T. Plzeň): Házenkářské soutěže se odkládat nebudou. Pořádající klub je však povinen zajistit, aby se do haly nedostalo nad 100 diváků.

Futsal (Interobal Plzeň): Výkonný výbor Svazu futsalu ČR během úterního hlasování rozhodl, že se všechny zápasy odehrají až do odvolání bez diváků. Výjimka platí pro média, které do haly můžou.