Házenkáři Plzně vyhráli ve Veselí, upevnili si postavení na čele tabulky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 2. únor 2020 10:27

Vítězně vstoupili házenkáři Talentu M. A.T. Plzeň do jarní části základní části Strabag Rail extraligy. Na palubovce Sokola Nové Veselí vyhráli 30:24 a dál opanují čelo tabulky.

Do utkání sice vstoupili lépe domácí a po dalekonosných ranách urostlých spojek Ptáčníka a kamerunského reprezentanta Bassombena vedli 2:0. Ale pak se začali střelecky prosazovat i hosté, a když přidal několik zákroků jejich brankář Šmíd několik dobrých zákroků otočil lídr tabulky ve 14. minutě na 6:4 ve svůj prospěch. A pak už dovolil Novému Veselí jen jednou srovnat na 6:6. Po čtvrthodině hry se objevili na palubovce i navrátilci Milan Škvařil a Michal Tonar a Talent po třech brankách kapitána Vinkelhöfera odskočil až na 13:9. Čtyřgólový náskok měli hosté i v poločase - 14:10.

Hned v nástupu jeho tým zvýšil na 15:10, domácí sice zareagovali snížením na 16:13, ale pak už skóre dlouho narůstalo jen ve prospěch plzeňského Talentu. Ten nezastavilo ani zranění gólmana Šmída, jenž se hlavou udeřil o tyč branky a svoje místo raději přepustil Herajtovi. Hosté, kteří prostřídali všechny hráče, i tak zvýšili svůj náskok až na 27:18 deset minut před koncem a teprve pak dovolili týmu z Vysočiny snížit na konečných 30:24.