Házenkáři Talentu zdolali Frýdek i potřetí a postupují do semifinále

Od - neděle, 31. březen 2024 13:24
Házenkáři Talentu zdolali Frýdek i potřetí a postupují do semifinále Foto: Talent tým Plzeňského kraje

Talent tým Plzeňského kraje vyhrál i třetí zápas čtvrtfinále play-off extraligy a v co nejkratším možném čase postoupil do semifinále. Obhájci mistrovského titulu zvítězili v pátek ve Frýdku-Místku jednoznačně 41:27. Sérii tak ovládli 3:0 na zápasy.

Talent třetí duel dobře začal velmi brzy vedl 5:1. Vedení pak Západočeši drželi celou první půli, která nakonec skončila poměrem 16:12. Definitivní klid pak vnesl Západočechům úvod druhé části. V první desetiminutovce druhé půle Plzeň zvýšila na rozdíl dvanácti branek - 27:15 a bylo v podstatě jasno. Plzeňští házenkáři nakonec vyhráli čtrnáctigólovým rozdílem 41:27.

První dva zápasy série v Plzni skončili jejich výhrou 35:33 a 33:23. V základní části přitom vzájemné duely Talentu s Frýdkem-Místkem nenašly vítěze (32:32 a 29:29). "Před sérií jsme přemýšleli, jestli dvě remízy jsou naší výhodou, nebo výhodou Frýdku. Vypadá to, že to byla naše výhoda, protože nerozhodné výsledky ze základní části znamenaly zdvižený prst, že série nebude nic lehkého. Kluci k tomu přistoupili naprosto zodpovědně. V prvním utkání jsme ztratili sedmibrankové vedení a pak jsme se strachovali o výsledek. Ale to byla otázka asi patnácti minut, které se nám v sérii nepovedly. Druhý a třetí zápas jsme měli poměrně dobře pod kontrolou, zlepšili jsme hru v obraně, dokázali jsme eliminovat hru soupeře sedm na šest a k tomu se přidal výkon brankáře. Druhé i třetí utkání byly možná o trochu lehčí, než jsem čekal. Nicméně snadnější jsme si je udělali velmi dobrým a koncentrovaným výkonem," uvedl trenér Talentu Petr Štochl.