Házenkářky Kynžvartu vyloupily Dunajskou Stredu díky skvělé druhé půli

Od - středa, 10. leden 2024 20:21
Házenkářky Kynžvartu vyloupily Dunajskou Stredu díky skvělé druhé půli ilustrační. Foto: Házená Kynžvart

Skvělou aktuální formou se prezentují házenkářky Kynžvartu. Západočešky si připsaly do tabulky další výhru, když zaskočily slovenskou Dunajskou Stredu a z její palubovky odvezly cennou výhru 33:29. A to přesto, že ještě po půli prohrávaly o pět branek 12:17.

Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. Tak vypadala předehrávka 13. kola MOL ligy žen mezi Dunajskou Stredou a Kynžvartem. Západočešky na druhý celek tabulky v první půli nestačily, prohrávaly 12:17 a vypadalo to, že se žádné překvapení konat nebude. Jenže ve druhých 30 minutách přišlo doslova zmrtvýchvstání. Už ve 41. minutě šel do vedení po úspěšné sólu Terezy Michalcové, která upravila na 20:19. Následně Kynžvart vedení postupně navyšoval a i přes malé zakolísání v závěrečných minutách nakonec urval překvapovou výhru.

Po zápase zůstávaly házenkářky Kynžvartu ve Slovensku, kde je ve čtvrtek čeká trénink a v pátek odlet na horkou půdu makedonského Skopje k úvodnímu utkání osmifinále EHF European Cupu.