Domácí premiéra bez bodu. Plzeň nestačila na Litvínov

Od - sobota, 21. září 2024 01:50
Domácí premiéra bez bodu. Plzeň nestačila na Litvínov Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně nenavázali na výhru v prodloužení ve Vítkovicích a ve druhém extraligovém kole nestačili na domácím ledě na Litvínov, kterému podlehli 1:3. Jediný gól indiánů vstřelil Lalancette. Všechny branky padly už v první třetině.

Po opatrném úvodu od obou týmů se na modré mohutně opřel do puku zcela volný Zeman, leč mířil jen do středu plzeňské branky. Lépe si vedl na pravém kruhu Ondřej Jurčík, jemuž pomohla i teč od klubka hráčů na brankovišti. Vzápětí se navíc Verva opožděně radovala podruhé, když po zásahu videorozhodčího přisoudila gól Matěji Pekaři, který se prodral až před Hrenáka k pravé tyči. Za rychlou odpovědí spěchal Rohlík, jenž se na Tomka řítil z levé strany, ten ovšem zakročil ramenem. Nový náboj utkání tak dodal až Christophe Lalancette, který obdržel náramný pas od tyče k tyči od Archambaulta a zavěsil od víko. Jenže domácí si následně nepohlídali situaci ihned po buly, k pravé tyči se natlačil Ondřej Kaše a vymetl pravý horní růžek.

První šanci v prostřední části měl obránce modrobílých Merezhko, Tomek ale dokázal zakročit lapačkou. Podobně zakročil muž s maskou Vervy i proti Matýsovi z mezikruží. V největším tlaku ale přišla chyba Západočechů a do úniku se dostal Pekař. Zkusil blafák do bekhendu, ale neprovedl jej dobře. Odpovědět mohl z vrcholu brankoviště Simon, po příhře naslepo se od něj touš ale spíše odrazil a navíc těsně mimo pravé tyče. Nevedlo se ani Urbanovi, jenž se protáhl na levý kruh, nenašel totiž mezírku mezi betony. V závěru třetiny ještě přišel drtivý tlak Plzně v početní výhodě, avšak snížení nepřinesla jak rána Zámorského, tak dorážky Söderlunda či Mertla.

Poslední dvacetiminutovku načal z vrcholu pravého kruhu Rubins, Tomek pokus mířící ke vzdálenější tyči srazil do rohu. Poté domácí fanoušky potěšil Holešinský, který v regulérní bitce doslova vysvlékl Guta z výstroje a počastoval jej celou řadou povedených úderů. Brzy na to se dostal k nebezpečné dorážce na brankovišti Hlava, Malík se bravurně přesunul. Za snížením se hnal po chvilce Zámorský, který po křižné příhře pálil z pravého kruhu, dělovka na zadní tyč skórem nepohnula. Když se pak skóre neměnilo ani při drtivém tlaku Škody při power play, museli se modrobílí sklonit před taktikou Vervy, která totální defenzivou ve dvou třetinách dokázala Plzeň udržet na uzdě.