Hokejisté Plzně deklasovali Olomouc, mašina jménem Blomstrand pálí dál

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 26. říjen 2021 19:54
Hokejisté Plzně deklasovali Olomouc, mašina jménem Blomstrand pálí dál ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Na nedělní prohru s Třincem hokejisté Plzně zareagovali tím nejlepším možným způsobem. V 18. kole extraligy nedali šanci Olomouci a zvítězili jednoznačně 6:1. Dvakrát se střelecky prosadil Ludwig Blomstrand, po gólu přidali Petr Kodýtek, Pavel Musil, Michal Bulíř a Filip Suchý.

Na první gól plzeňští fanoušci nečekali příliš dlouho. Olomouc nechala až příliš prostoru ve vynikající formě hrajícímu Ludwigu Blomstrandovi, a ten už přesnou střelou z levého kruhu po 49 vteřinách poslal Škodovku do vedení. Plzeň tlačila a Olomouc nevěděla, kam dřív. Na Sedláčka si ale nepřišel ani Kodýtek, ani Martin Lang. Pak se Hanáci otřepali a také trochu začali zaměstnávat Svobodu. Daleko větší příležitost však měli znovu Plzeňští. V 11. minutě si Dzierkals počkal na najíždějícího Viktora Langa, jehož střelu ale Sedláček vyrazil. Indiáni si tak na další trefu počkali do 17. minuty. Petr Kodýtek zvolil v přečíslení 2 na 1 zakončení a trefil přesně do šibenice.

Pokud Olomouc plánovala co nejrychleji snížit, tak se jí stal pravý opak. Už ve 22. minutě opět nechala prostor Ludwigu Blomstrandovi, a ten trefil přesně mezi betony. To byla také poslední chvíle Sedláčka v brance, od té doby už branku hostů hájil Lukáš. Jenže ani ten moc dlouho čisté konto neudržel. Ve 27. minutě pálil v přesilovce od modré Jiříček a důrazný Pavel Musil dostal puk za brankovou čáru. Oba týmy pak měli k dispozici přesilové hry, změnu skóre už ale ani jedna z nich nepřinesla.

Ve třetí třetině Plzeň poměrně v poklidu hájila svůj náskok a v 51. minutě přidala v přesilovce pátý zásah. Musil našel na celou šířku brankoviště Michala Bulíře, a na toho už čekala poloprázdná branka. Za další dvě minuty už to bylo 6:0. Suchého střelu si srazil do vlastní branky obránce Škůrek. V 55. minutě mohli hosté korigovat skóre. Olesz ale trefil pouze tyč. Svoboda se ale ani tak čistého konta nedočkal, napodruhé v krátké době už měl Olesz více štěstí a v 59. minutě přecijen prolomil střeleckou nemohoucnost Mory.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "První gól byl hodně důležitý. Stejně tak jsme se prosadili i na začátku druhé třetiny. Mužstvo se tím uklidnilo. Tak, jak jsme odehráli závěr druhé třetiny, se uklidnilo možná až moc. Koledovali jsme si o gól. Ve ttřetí třetině už jsme si hlídali náskok. Jsem rád, že jsme sérii čtyř domácích takhle zvládli. Bylo to těžké psychicky. Pro Olomouc je to každopádně krutější výsledek."