Finiš přišel pozdě. Hokejisté Plzně těsně prohráli v Olomouci

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 22. leden 2023 19:42
Finiš přišel pozdě. Hokejisté Plzně těsně prohráli v Olomouci Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně nestačili ve 40. extraligovém kole na Olomouc a na jejím ledě prohráli 2:3. Domácí poslal do vedení v 7. minutě Knotek, na začátku druhé třetiny sice vyrovnal obránce David Kvasnička, pak ale znovu dvakrát udeřila Mora, když se trefili Mareš a podruhé Knotek. Indiáni v závěru zvládli už pouze snížit tři minuty před třetí sirénou zásluhou Jakuba Poura. Zápas poznamenala vyloučení, kteří rozdali hned pět vyšších trestů.

Úvod důležitého zápasu pro sebe na místo hokejistů uzmuli hlavní sudí. Ti jen v prvních deseti minutách poslali hned šest hráčů na trestnou a nepochopitelně do sprch i plzeňského obránce Baránka. Nechyběla ani bitka Škůrka s Bittenem. Výsledkem byl vedoucí gól domácích, kdy ve dvojnásobné početní výhodě Pavlát ještě vyrazil ránu z první z pravé strany Pláška, ale nedosáhl na dorážku Lukáše Nahodila. O rychlou odpověď se snažil Kodýtek, který si najel mezi kruhy, avšak minul. Nevedlo se ani Mertlovi z vrcholu brankoviště.

Západočeši se tak dočkali vyrovnání až v úvodu prostřední části, když právě Mertl obkroužil branku a zpoza ní před ní viděl najíždějícího Davida Kvasničku, jehož pokus z první zastavila až síť. Kohouti si ovšem vzali své vedení poměrně brzy zpět. Lukáš Mareš dostal mnoho prostoru na pravém kruhu a zamířil přesně do bližšího horního růžku. Z podobné pozice to po chvilce zkoušel také Ondrušek, Pavlát tentokrát zakročil.

Třetího zásahu se tak Olomouc dočkala až v první minutě třetího dějství. Nahodilovu ránu totiž do sítě protečoval Jan Knotek. Čtvrtý gól měl v dobré příležitosti na holi Kusko, muž s maskou Škody podržel své barvy nad vodou. Na druhé straně se prokličkoval do zakončení na pravém kruhu Kodýtek, Konrád sklapl betony včas. Naopak nemusel zasahovat později, když z první po křižné příhře z kruhu na kruh pálil Mertl. Pět minut před závěrečnou sirénou zkusila Plzeň odvolat gólmana, avšak dosáhla jen na snížení, když se mezikruží prosadil Jakub Pour. Indiáni si tak s Hanáky letos naprosto přesně rozdělili body, uspěli vždy jednou před svými fanoušky a jednou na ledě soupeře.