Hokejisté Plzně vezou po velkém obratu z turnaje v Itálii bronz

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 4. září 2022 19:42
Hokejisté Plzně vezou po velkém obratu z turnaje v Itálii bronz Zdroj: HC Škoda Plzeň

Třetí místo obsadili hokejisté Plzně na druhém ročníku turnaje Summer Classic v italském Bolzanu. Nejprve indiáni v semifinále padli s německým Düsseldorferem 2:4, v duelu o bronz pak ale porazili 3:2 v nájezdech švýcarskou Ambri Piottu 3:2.

V semifinálovém zápase s Düsseldorferem Škodovka tahala vždy za kratší konec provazu. Dvakrát dokázala se soupeřem srovnat krok díky trefám Lukáše Kaňáka a Kryštofa Hrabíka, potřetí to už ale nedokázala a navrch inkasovala čtvrtý gól v power-play do prázdné branky.

Také v zápase o třetí místo Škodovka dvakrát prohrávala. Nejprve ale odpověděl Samuel Bitten a v 55. minutě poslal duel do prodloužení Kryštof Hrabík, který v těžké pozici tečoval nahození Jana Schleisse. V nastaveném čase měli indiáni dobré šance na to zápas rozhodnout, nakonec už ale skórovat nedokázali. O vítězi tak rozhodly nájezdy, které ve třetí sérii ukončil povedenou bekhendovou kličkou Tomáš Mertl.