Hráči dělali, co mohli, nemůžu jim nic vytknout, tvrdil Bílek po Barceloně

Od - čtvrtek, 8. září 2022 07:05
Hráči dělali, co mohli, nemůžu jim nic vytknout, tvrdil Bílek po Barceloně Foto: FCVP

Když snižoval Jan Sýkora ve 44. minutě na 1:2, tak to vypadalo, že by Viktoria Plzeň mohla slavného soupeře překvapit. Ještě do poločasu ale domácí Barcelona odskočila na dvoubrankový rozdíl a Západočeši tak nakonec z Camp Nou odjížděli s vysokou prohrou 1:5. "Narazili jsme prostě na soupeře, který byl lepší. Těžko budu hráčům něco vytýkat," prohlásil po prvním zápase základní skupiny Ligy mistrů smířilivě kouč Viktorie Michal Bílek.

Jak takový zápas hodnotit? Ukázal se rozdíl ve zkušenostech?
Zápas byl pro všechny obrovskou zkušeností. Po losu zavládlo nadšení, jsme moc rádi, že jsme se dostali do takové skupiny. Bylo každopádně složité uhrát v Barceloně dobrý výsledek. Jsem ale rád, že kluci dokázali vyhrát českou ligu a dostali se do Ligy mistrů. Už tohle je obrovský úspěch. Základní skupina je trochu nadstavba, těžko hráčům budu něco vytýkat.

Ve 44. minutě snižoval Jan Sýkora na 1:2, pak ale přišel zlomový okamžik a třetí gól. Zlobíte se na Jhona Mosqueru, který místo jednoduchého odkopu zvolil nepříšliš dobré řešení?
Vyčetl jsem mu to. Hrály se poslední vteřiny první půle, zahrál situaci fotbalově... Škoda, že jsme nekopali penaltu. Byl to ale faul od Mosquery. Kdyby zahrál chytřeji, měli bychom penaltu a soupeř by šel do deseti. Šance na dobrý výsledek by byly větší.

Před zápasem všichni diskutovali o formě kanonýra Lewandowského. Nakonec vám vstřelil hattrick. Jde vůbec takový útočník ubránit?
Kdo ho sleduje, musí uznat, že je to špičkový hráč. Prosazoval se v Bayernu, teď na to navázal v Barceloně. Momentálně jde asi o nejlepšího útočníka na světě, má fenomenální zakončení. Je složité ho ubránit.

Co může s týmem tato vysoká porážka udělat?
Na toto téma budu s hráči mluvit, porážka v Lize mistrů nás nemůže položit. Narazili jsme prostě na soupeře, který byl lepší.