Hráz přehrady Březová nešlo přejet

Zveřejněno v Doprava
Od - pondělí, 6. květen 2024 15:18

Média

Asfaltový povrch hráze Březová u Karlových Varů prošel minulý týden opravou a silnice, která leží na hlavním tahu na Plzeň byla neprůjezdná. Nepozorní řidiči, kteří chtěli po hrázi projet a nevšimli si dopravního značení, museli nakonec stejně najet na objízdnou trasu. Teď už je ale silnice opravená a komplikace pominuly.

Hráz přehrady Březová nedaleko Karlových Varů. Hlavní trasa z Plzně do lázeňského města. Minulý týden ji uzavřeli a obsadili silničáři. „Na Březové probíhají velkoplošné opravy povrchu, děláme takto čtyři mosty v kraji a prakticky kvůli tomu, že na té hrázi je to užší, jsme to muselo dělat za plné uzavírky. Plná uzavírka bude trvat pouze tři dny. Zítra bychom to měli dokončit a ve čtvrtek by měl být normálně spuštěn provoz bez omezení,“ vysvětlil Jiří Baloun z ŘSD Karlovarského kraje. „Bude bezpečnější a samozřejmě na té přehradě se nedá v zimě udržovat solí, to znamená, ten povrch by měl být upraven na to, aby se udržoval nějakou jinou technologií, než solí, aby nebyl dlouhodobě poškozován, ta mostní konstrukce přehrady,“ doplnil dopravní znalec Richard Topinka.

Někteří řidiči, kteří si včas nevšimli dopravního značení, se museli v Březové otočit a vrátit se, nebo uzavírku složitě objet. „Je to jenom tím, že nedodržují dopravní značení, protože to dopravní značení je prakticky navedeno už tady od průtahu a z druhé strany je to navedeno už od Bečova, kde ty objízdné trasy jsou jasně značené. Já jsem si to sám projížděl. Takže je to pouze proto, že řidiči si myslí, že nebudou respektovat dopravní značení a že se ta stavba dá projet. Jiný důvod v tom nehledejme,“ řekl k tomu Jiří Baloun.

Na slavnostní zahájení lázeňské sezóny, které se konalo minulý víkend, už byl hlavní tah do Karlových Varů od Bečova průjezdný.

Hráz přehrady Březová byla zavřená. foto TV ZAK