×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Vybrat si správnou práci je výhra pro zaměstnance i zaměstnavatele. A Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK) se snaží, aby k takové symbióze docházelo co nejčastěji. Kromě tradičních veletrhů pracovních příležitostí pořádá spoustu zajímavých akcí a programů, díky kterým si mohou školáci pro studium vybrat obor, který je bude opravdu bavit.

pátek, 7. říjen 2022 08:37

Hádka přerostla ve fyzický útok

Osmatřicetiletý muž z Karlovarska ve druhé polovině července letošního roku v Nejdku fyzicky napadl dvaačtyřicetiletého muže, který po potyčce musel vyhledat lékaře. Z tohoto důvodu byl mladší z mužů policisty z obvodního oddělení Nejdek obviněn ze spáchání přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví.

Karlovarský kraj uzavře dohodu se Západočeskou univerzitou v Plzni o vzájemné spolupráci při uskutečňování bakalářského studijního programu „Kinantropologie – wellness specialista“. Obor se zabývá strukturou a funkcí pohybových činností člověka a vychází z potřeb Karlovarského kraje. Se zahájením studia se počítá v příštím akademickém roce.

čtvrtek, 6. říjen 2022 09:45

Dotace podpoří prevenci proti suchu

Rada Karlovarského kraje schválila udělení dotací v rámci Programu pro poskytování dotací  z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu prevence proti suchu, zadržování vody v krajině a péče o zeleň na rok 2022. Z krajského rozpočtu byla na tento program vyčleněna částku ve výši 5 milionů korun.

Další farmářské trhy, které se u karlovarské Tržnice uskuteční v pátek 7. října, se ponesou v podzimním duchu. Největší zastoupení budou mít pěstitelé kořenové zeleniny a ovoce z okolí Loun a Travčic.

Pro každého milovníka domácích mazlíčků byl včerejší den sváteční. Čtvrtého října se totiž slaví Mezinárodní den zvířat na počest františkánského mnicha Sv. Františka z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a také týraná zvířata. Svátek se začal slavit po jeho jeho smrti od 4. října 1226. Tento den se týká i Městské police Karlovy Vary, v jejichž řadách „pracují“ i čtyřnozí kolegové.

Již tradičně připadá na 1. října Mezinárodní den seniorů a kdy jindy myslet na pomoc této ohrožené a velmi zranitelné skupině obyvatel než v tento den? Během prvního říjnového týdne preventisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje vyrazili za seniory do několika obchodních center v Karlovarském kraji.

Kraj letos poprvé udělí ocenění „Zelená hvězda Karlovarského kraje“ za významný počin v oblasti životního prostředí a ekologie. Jeho držitelem se stane spolek Zamenis, který  dlouhodobě pečuje o biotop kriticky ohroženého druhu užovky stromové v Poohří. Kromě artefaktu symbolizujícího hvězdu v zelené barvě obdrží spolek finanční dar v hodnotě 50 000 korun.

„V našem kraji se dlouhá léta rozvíjí řada aktivit, které pomáhají chránit přírodu a životní prostředí, starat se o ohrožené druhy rostlin i živočichů. A právě z toho důvodu jsme se rozhodli každoročně ocenit úsilí jednotlivců, spolků či organizací, které za těmito aktivitami stojí. Při udělování cen se chceme v první řadě soustředit na počiny v oblasti praktického prosazování udržitelného způsobu života, ochrany přírody a životního prostředí, které jsou v regionu nebo oboru mimořádné, vyzdvihneme také novátorství a inovace v přístupu ochrany přírody či inspirativní postupy.  Ocenění může být navrženo pouze za ukončenou aktivitu a projekt, ale rovněž za mimořádný celoživotní přínos v oblasti životního prostředí,“ vysvětlil Karel Jakobec, 1. náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

Zmodernizovaný městský kamerový systém zaznamenal v Chebu další trestnou činnost. V sobotu 1. října ráno zachytil jednání muže, který posprejoval dopravní značku, odpadkové koše a části okolních domů na křižovatce ulic Svobody a Karlova.

Lázeňské lesy nabízejí tolik krásných míst - vyhlídek a altánů s pohledem na město i přírodních zajímavostí. Smíšené lesy obklopující město jsou v tomto ohledu unikátní a najít si tu místo, které člověka očaruje, není vůbec náročné. Lázeňské lesy Karlovy Vary připravily pro veřejnost fotografickou soutěž, jejímž tématem je oblíbené místo právě v lázeňských lesích. Odměnou za vítězné fotografie bude pobyt podle vlastního výběru.