×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

V pondělí 10. října dohlíželi policisté z odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne si policisté na dálnici D6 u Chebu ve směru z Karlových Varů všimli nákladního vozidla, u kterého bylo lustrací zjistěno, že má přívěs téměř rok a půl neplatnou technickou kontrolu. Navíc dechová zkouška prokázala, že se řidič před jízdou napil.

V listopadu v Mariánských Lázních proběhne čtvrté expediční měření kvality ovzduší, které probíhá v režimu 4x 14 dní, tedy v každém ročním období. Toto měření je součástí certifikačního procesu pro udělení statusu klimatických lázní městu. Na místě je neustále monitorována kvalita ovzduší a také probíhá kontrola dlouhodobého dodržování jednotlivých parametrů.

Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje se v rámci dotačních programů ReactEU (IROP 1) a eGovernement (IROP 2) rozhodla v letech 2022 až 2023 plně elektronizovat zpracování, předávání a archivaci své zdravotnické dokumentace a posílit své zabezpečení. Rozhodnutí investovat do kybernetického zabezpečení v této organizaci bylo motivováno především bezpečnostní situací, potřebou ochrany dat a následně pak mediálně dokumentovanou sérií kybernetických útoků. Potřebu této investice stvrdil externí audit realizovaný na podzim roku 2021, který zmapoval současnou situaci organizace. Na podkladě výsledků tohoto auditu byla zpracována studie proveditelnosti a následně zadávací dokumentace veřejné zakázky.

čtvrtek, 13. říjen 2022 05:58

Město Waldsassen ocenilo významné osobnosti

Město Waldsassen uspořádalo v sále kláštera 5. října 2022 slavnostní večer, konaný u příležitosti předání stříbrného čestného odznaku několika významným osobnostem. Slavnosti se kromě oceněných a jejich doprovodu zúčastnili všichni radní města a další významní hosté.

Sestavení speciálního odřadu HZS kraje pro potřeby poskytnutí specifických činností a humanitární pomoci, ověření jeho akceschopnosti a soběstačnosti na území zasaženém mimořádnou událostí byl hlavní cíl cvičení s označením Luxor. Toto cvičení pořádá pravidelně HZS Karlovarského kraje pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí již od roku 2011. 

Od pondělí 3. října 2022 se mohou žáci a studenti základních a středních škol ve 13 krajích České republiky vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát hodnotné ceny. Projekt Kraje pro bezpečný internet již po osmé spouští soutěžní kvíz.  Žáci a studenti se mohou do soutěže zapojit až do konce února 2023.

Příští týden se rodina panelů věnovaná slavným spisovatelům v Mariánských Lázních rozroste ještě o jeden. Jak nám vysvětlila ředitelka informačního centra Barbora Tintěrová, v Anglické ulici se objeví panel věnovaný moravskému básníkovi Vítězslavu Nezvalovi. Tento básník (a milovník žen a astrologie) byl k tomu ještě spisovatel, překladatel, spoluzakladatel poetismu a vůdčí osobnost českého surrealismu.

pondělí, 10. říjen 2022 10:32

Strážníci učí seniory sebeobranu

Po prázdninové přestávce se znovu rozběhl kurz sebeobrany pro seniory, který Městská policie Karlovy Vary připravuje pro tuto cílovou skupinu již více než deset let. Paralelně běží se vzdělávacím kurzem Senior akademie a frekventanti tak mohou využít nejen možnost udržovat a rozvíjet svého ducha, ale také tělo.

Lávka na cyklostezce u farmy Kozodoj se bude od pondělí 10. října na zhruba dva týdny opravovat. Pracovat se bude na dřevěné mostovce, která je ve špatném technickém stavu, mimo jiné kvůli masivnímu napadení dřevokazným hmyzem.

Karlovarský kraj přichází s novinkou. Nabízí podcast s názvem Promluvme si preventivně. Mýty a žhavá témata v oblasti prevence kriminality, drogové problematiky či závislostního chování – na to vše se zaměří jednotlivé díly podcastu „Promluvme si preventivně“, které nabídne Karlovarský kraj prostřednictvím aplikace Spotify a dalších platforem. Podcast připravil Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje.