×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

V nejbližší době se v Mariánských Lázních budou konat tři přednášky na téma cestování, jež budou prezentovat zkušení cestovatelé. Různé kouty světa v průběhu září a října představí nejen zájemcům o cestování Jiří Kolbaba, Petr Bořil a Jakub Greschl. Na první z nich si mohou návštěvníci rozšířit své zeměpisné obzory již dnes.

Karlovarský kraj tradičně připravuje oslavy Mezinárodního dne seniorů. Akce se tentokrát uskuteční 29. září 2022 v Karlových Varech a v Chebu. Bohatý kulturní program s občerstvením bude pro všechny účastníky zdarma.

středa, 14. září 2022 08:09

V Karlových Varech bude jezdit odpadové taxi

Město Karlovy Vary nabídne obyvatelům novou službu. Odpadové taxi pomůže s odvozem nepotřebného nábytku a jiného objemného odpadu na sběrný dvůr. Odpadové taxi bude fungovat od října letošního roku. Odpad bude svážet dvakrát týdně po předchozí rezervaci termínu. Uživatelé uhradí za jeden svoz odpadu o maximálním celkovém objemu cca 1 m³ 150 korun, což je zhruba polovina nákladů za naložení a dopravu odpadu do sběrného dvora. Částkou 150 korun přispěje město. Poplatek za uložení bude hrazen ze systému nakládání s odpady ve městě.

První ročník Sladkého festivalu si pro své návštěvníky připravila Varyáda 17. září od 10 hodin. Na každého jednoho z nich bude čekat obrovské množství čokolády a sladkostí v různých tvarech, příchutích a vůních. Bude to zajisté nejsladší událost roku, a stane se tak terčem pro všechny milovníky čokolád a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit a skvěle si pochutnat.

Dvorana – historická a památkově chráněná budova, nový kulturně-společenský stánek Lokte, se už zaběhla a nabízí svým návštěvníkům rozličné kulturní vyžití. Od února mohli kulturní nadšenci zavítat do Dvorany na tanec, přednášku, divadelní představení i koncert. Postupně se v prostorách velkého i malého sálu vystřídalo již několik stovek návštěvníků. A co nás velmi těší, že se podařilo navrátit do Dvorany jarní přehlídku jazzových bandů pod názvem Loketské Jazzové Jaro a pokračovat v dlouholeté tradici, která se zrodila před více jak čtyřiceti lety.

úterý, 13. září 2022 08:49

Boural na dálnici v protisměru

Čtyřiasedmdesátiletý řidič osobního vozu značky Volkswagen vjel v sobotu 10. září na dálnici D6 do protisměru, kde se střetl s jiným vozidlem. K dopravní nehodě došlo krátce před 23. hodinou  poblíž Březové.

úterý, 13. září 2022 07:19

Mariánský podzim už se blíží

Mariánské Lázně budou již posedmnácté hostit Mezinárodní folklorní festival Mariánský podzim. Jak nám vysvětlila jedna z organizátorek Kateřina Josefi, v loňském roce se festival nekonal z důvodu vládních opatření proti pandemii, v roce 2020 proběhly pouze dva z plánovaných čtyř dní festivalového programu.

Nejdůležitější je první dojem, jak všichni víme. Právě s ním vám pomáhá zářivý úsměv, šperk, který může mít opravdu každý. Krásný úsměv přináší úspěch jak v osobním, tak v profesním životě. Přibývající roky se podepisují na naší tváři vráskami. Ani naše zuby už nesvítí dokonalou bělobou jako dříve. Hodně o tom vědí zejména milovníci kávy, černého čaje a červeného vína. Chtěli byste se ještě blýsknout krásným úsměvem a navíc se třeba ještě zbavit nějaké té vrásky? 

Podzim s lázeňskými lesy proběhne již třetím rokem na Svatém Linhartu, Sovově stezce. V sobotu 24. září mezi 11. a 17. hodinou spojí Lázeňské lesy Karlovy Vary síly s dalšími organizacemi – Střední lesnickou školou Žlutice, Správou lázeňských parků, s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje a Velrybou Varybou, aby návštěvníkům připravili zajímavý program na celý den.

pondělí, 5. září 2022 11:45

V osadě Vršek u Jáchymova hořelo

V sobotu 3. září došlo k požáru střechy přízemní chaty v osadě Vršek u Jáchymova. K požáru vyjeli zasahovat hasiči ze šesti jednotek. Oheň zasáhl prostor pod střechou a šířil se pod krytinou. Aby hasiči dostali plameny pod kontrolu, použili i speciální zařízení Cobra, které se dokáže paprskem vody dostat skrz střešní krytinu a efektivně likvidovat ohniska v meziprostorech. V chatě spala jedna rodina, ale naštěstí se jí podařilo hořící objekt včas opustit. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění. Hořet začalo pravděpodobně kvůli zazděnému trámu v komíně, od něhož se požár šířil do střechy. Škoda se odhaduje na částku kolem 2 milionů korun.