Jak si Plzeň bude krátit čas do víkendu?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - úterý, 12. březen 2024 16:56

Média

Tanec, komedie i drama, křest nové knihy či přívětivé koncerty nabízí na závěr pracovního týdne naše město. V nabídce si každý jistě vybere to své.

Na představení Tři mušketýři zve ve středu 13. 2. od 9:00 Divadlo Alfa.

3/4 století plzeňské pedagogické fakulty ve vzpomínkách
Křest publikace proběhne 13. 3. od 16:00 v Semlerově rezidenci.

Pojetí duše ve starém Egyptě
Přednášku pořádá 13. 3. v 18:00 Unitaria Plzeň.

Swingový středek vám zpříjemní podvečer 13. 3. od 18:00 v DEPO2015.

Komedii Šílený prachy má na programu 13. 3. v 19:00 Divadlo Pluto.

Komedii Projekt N. A.D.Ě.Ž.D. A. uvádí Chlupatej kaktus 13. 3. od 19:00 v Divadle Dialog.

Na muzikál Kozí válka vás zve 13. 3. Nová scéna DJKT.
Muzikál se svérázným názvem Kozí válka se odehrává na sklonku druhé světové války a těsně po osvobození. Dramatické i úsměvné dění na demarkační linii, která jednoho dne rozdělila sousedy i kamarády, vypráví desetiletý Vašek, náčelník jedné z nesmiřitelných klukovských part. Jak se do života obyčejných „malých lidí“ promítnou „velké“ dějinné události? Začátek představení je v 19:00.

Balet Edith – vrabčák z předměstí začne 13. 3. v 19:00 ve Velkém divadle.

Orbis trio
Komorní koncert české hudby pro vás připravili: Petra Brabcová - housle, Petr Malíšek – violoncello a Stanislav Gallin – klavír. Začátek je 13. 3. v 19:30 v Domě hudby.

14. březen 2024 je dnem dvou kulatých výročí. Uplyne 145 let od narození Alberta Einsteina360 let od smrti kata Jana Mydláře, který 21. června 1621 vykonal popravu 27 českých pánů na Staroměstském náměstí.

Putování vesmírem – Jupiter, Uran, Merkur a Měsíc v Techmania Science Center
Pojďte do Techmanie pozorovat hned tři planety a Měsíc! Čeká Vás večer plný vesmíru, při kterém se budou bavit děti i dospělí. Těšit se můžete nejen na pozorování astronomickými dalekohledy, ale také na tematickou komentovanou projekci v našem 3D Planetáriu. Dále na speciální program o planetách v sále Science On a Sphere, speciální komentovanou prohlídku budovy planetária, buskingy a hry.
Akce není závislá na počasí – speciální program bude k dispozici i při nepříznivém počasí. Přijďte si užít nezapomenutelný večer plný objevů a zážitků!
“ láká Techamania Science Center na čtvrtek 14. 3. od  17:00.
Na co se můžete těšit?
17:15 – 17:45 – Tři planety a Měsíc (Science on Sphere)
Program pro děti i dospělé zaměřený na planety Merkur, Jupiter a Uran. Řeč bude i o Měsíci. Komentovaná projekce bude probíhat v unikátním sále s projekcí na kulovou plochu.
17:45 – 18:15 Expedice planetáriem (Recepce planetária)
Skafandr nebude třeba, přesto spolu prozkoumáme všechny planety sluneční soustavy a náš vlastní Měsíc. Zároveň se vypravíme na prohlídku budovy planetária, kde se dozvíte další nesmírně vesmírné informace o vesmíru, ale také o budově samotné! Kapacita prohlídky je omezena na 40 lidí.
18:15 – 18:45 Tři planety a Měsíc (Science on Sphere)
Program pro děti i dospělé zaměřený na planety Merkur, Jupiter a Uran. Řeč bude i o Měsíci. Komentovaná projekce bude probíhat v unikátním sále s projekcí na kulovou plochu.
18:45 – 20:00 – V případě vhodného počasí: Astronomické pozorování
Na mostě spojujícím budovu Techmanie a 3D Planetária bude připravena dvojice astronomických dalekohledů, kterými bude možné pozorovat Měsíc a aktuálně viditelné planety. Během večera se budou měnit pozorované objekty dle toho, jak budou aktuálně viditelné na obloze.
19:00 – 19:35 Komentovaná projekce oblohy (Sál planetária)
Komentovaná projekce oblohy v sále 3D Planetária se tentokrát zaměří na planety sluneční soustavy. Zároveň se dozvíte řadu informací o tom, co je aktuálně vidět na noční obloze a jak se orientovat dle hvězd! Skvělá volba pro nadšené dospělé, zvídavé děti a celé rodiny.
19:15 – 19:40 Debata pro malé i velké snílky: Osídlíme někdy Jupiter? (3D Cinema)
Podaří se lidstvu osídlit další místa ve sluneční soustavě? Pojďte se pomocí debaty zasnít, jak by mohly vypadat budoucí základny lidí na různých planetách a i jejich měsících. Třeba na takovém nejbližším Měsíci vládne šestinová gravitace – skákání bude obzvláště zábavné! Nebo například u Neptunu nám nikdy nebude horko!

Kühnův dětský sbor pod vedením sbormistrů Jiřího Chvála a Petra Louženského vám bude hrát 14. 3. od 18:00 v Měšťanské besedě.

20 000 kilometrů do pákistánského Himálaje
Cestovatelská přednáška začne 14. 3. v 18:00 v DEPO2015.
Kalašnikovy, raketomety a teroristi. Nekonečné pouště, himalájské osmitisícovky i starobylá perská města. Opium na ulicích, černý trh s alkoholem i bezbřehá pohostinnost. Zoufalství, nadšení a neuvěřitelná dobrota lidí. Nejen o tom bude vyprávět cestovatel Jan Rendl ve své nové přednášce o cestě do jedné z nejnebezpečnějších zemí světa – Pákistánu, ve třicet let staré a téměř nepojízdné hromadě šrotu.

Martin Hodoň a kol.: C R ASH
C R ASH je pohybová performance na pomezí fyzického divadla a současného tance, která vznikla ve spolupráci režiséra Martina Hodoňa a performerek Terezy Kmotorokové a Jazmíny Piktorové. V minimalisticky velkolepém světelném designu Lukáše Kubičiny se ze tmy vynořují pohyblivé a rytmické obrazy vztahů, aby po "světle na konci tunelu" zase zmizely v hluboké tmě. C R ASH zkoumá...
Představení si nenechte ujít 14. 3. v 19:00 ve Velkém sále Moving Station.

Činohru Go Back For Murder uvede 14. 3. v 19:00 Velké divadlo.

Muzikál Kozí válka začíná 14. 3. v 19:00 na Nové scéně DJKT.

Historické drama Morell uvádí Divadlo JakoHost 14. 3. od 20:00 v Divadle Dialog.

Jak si Plzeň bude krátit čas do víkendu? Ilustrační foto: Peggy Kýrová