Jakub Horyna

Jakub Horyna

1. Kandidát na starostu MO 3

V těžce schizofrenní situaci se opět ocitla Evropská unie. Jen chvíli poté, co Brusel rozhodl o zakázu výroby vozů se spalovacími motory do roku 2035, se Evropská komise zabývá návrhem, který může zcela reálně znamenat rychlou smrt pro elektromobily. To by vážně poškodilo nejen evropský automobilový průmysl včetně toho českého, ale ohrozilo i celou evropskou ekonomiku.

Jmenuji se Jiří Klečka. Je mi 50 let a mám 4 děti. Mé povolání je lékař.  Pokud byste se mě zeptali, proč jsem se rozhodl pro toto povolání, tak by odpověď byla asi prostá, a to, že jsem pokračoval v rodinné tradici. Lékařem byl můj praděd, teta, matka i otec.

Výstavba gigafactory v Líních dál budí předvolební vášně. Politici si téma přehazují doslova jako horký brambor. Nejdále zašla ČSSD, která pod hlavičkou projektu „Plzeň v srdci“ sepsala petici na zastavení projektu. Argumentuje například koncem letecké záchranné služby. Jak je ale patrné z rozhodnutí vlády, letečtí záchranáři by měli na letišti zůstat bez ohledu na stavbu továrny.

Do finiše plzeňských komunálních voleb vbíháme se dvěma přístupy. Plzeňané a Plzeňanky mohou na jedné straně hlasovat pro propracovaný plzeňský program, ztělesněný úspěšným náměstkem primátora Davidem Šloufem a pro jeho čitelnou koalici SPOLU, nebo se mohou rozhodnout pro podivné seskupení, které se rýsuje na základě dosavadních předvolebních debat a celého průběhu volební kampaně. Překvapivou souhru totiž zatím předvádí duo, které by si na celostátní úrovni snad nikdo nedokázal představit. Jako dvojčata vystupují plzeňští lídři ANO a pirátů. Kopie jejich souručenství, které od února vládne na úrovni Plzeňského kraje, se očividně teď chystá i pro naše město.

Zatímco v Česku se na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského pěje především chvála, italský deník Il Tirreno přišel se šokující informací, že Zelenskyj pronajímá svou vilu v Toskánsku Rusům. S ohledem na to, že v českých médiích tato informace vůbec nezazněla, server Plzeň.cz se rozhodl celou kauzu českým čtenářům exkluzivně zprostředkovat.

Plzeňská koalice SPOLU prosadila nezdražení tepla a dokázala, že umí lidem pomoct, když je to třeba.

pondělí, 22. srpen 2022 09:33

David Šlouf – primátor i do nepohody

Koalice SPOLU, kterou v Plzni tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, odstartovala svou předvolební kampaň pod zajímavým a chytlavým heslem „Plzeň drží SPOLU.“ Strany, které se spojily do koalice SPOLU, dlouhodobě nestály se založenýma rukama, ale přesně podle tohoto principu dlouhodobě řešily problémy našeho města. Plzeň pod jejich vedením byla vždy jiná než ostatní velká města u nás, a to rozhodně v dobrém slova smyslu.

Pomalu se blíží komunální volby a Plzeňané budou vybírat nového primátora. Celkový výsledek voleb bez pochyby ovlivní to, koho na nejvyšší pozici ve městě jednotlivá kandidující uskupení nominovala.

Agentura Moody's ukázala Česku zdvižený prst, když zemi zhoršila rating. Pokud by někdo čekal, že se ministr financí Zbyněk Stanjura zachová jako profesionál a ukáže plán, jak nepříznivý trend zvrátit, pak se sakra mýlil. Místo toho přišla dětinská reakce a už takový český politický evergreen – ukázání prstem na své předchůdce.