Vladimír Čermák

Vladimír Čermák

Třetí městský obvod slavnostně uvedl do provozu novou nabíjecí stanici pro elektromobily. Najdete ji na parkovišti u multifunkčního areálu Škodaland.

Pět stovek dětí se zúčastnílo už sedmého ročníku Škodaland race junior. Jedná se o mimořádný dětský běžecký závod po vyznačené trase v členitém terénu, který je doplněný překážkami. Jde o náročný závod, který prověří fyzickou zdatnost, ale také psychickou odolnost závodníků při překonávání překážet.

Další, už předposlední,  koncert v rámci hudebního festivalu u Brány do Borského parku, se uskutečnil ve čtvrtek 20. června. Vystoupila na něm skvělá plzeňská kapela Na starý kolena Band.

Další koncert v rámci hudebního festivalu u brány do Borského parku se uskutečnil ve čtvrtek. Vystoupila na něm skvělá plzeňská kapela The Dixie Hot Licks, která přenesla návštěvníky festivalu do Ameriky na počátku minulého století.

čtvrtek, 13. červen 2024 09:05

VIDEO: Bazén na Slovanech čeká rekonstrukce

Vnitřní bazén Plaveckého areálu města Plzně na Slovanech velkou rekonstrukcí, od 1. července pak bude uzavřen na několik měsíců. Proto bude současně od 1. července dán do provozu venkovní bazén s předehřívanou vodou za bezpečnostních opatření pro plavce, zaměstnance i pracovníky provádějící firmy, protože rekonstrukce bude probíhat za provozu venkovního bazénu.

Folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska, Polska, Srbska a také soubor z USA, který se věnuje mexickým a aztéckým tancům, nechyběly na již 26. ročníku Folklorního festivalu v Plzni, který se uskutečnil ve dnech 5. – 9. června.

Více než devět desítek kostelů, kapliček a modliteben v Plzni a okolí se 7. června zapojilo do 16. ročníku Noci kostelů. Všude byl připraven bohatý program s prohlídkami do jindy nepřístupného zázemí s kulturním programem i bohoslužbami. V duchu letošního tématu SRDCE se v Plzeňské diecézi v 19 hodin rozezněly srdce mnoha plzeňských zvonů.

Už podeváté se v sobotu 18. května otevřely plzeňské dvorky. Za dobu svého konání se staly oblíbenou akcí nejen mezi obyvateli města Plzně, ale i návštěvníky z celého Plzeňského kraje.

Plzeňané si ve středu 15. května mohli nechat prohlédnout kožní znaménka přímo na náměstí Republiky. A to v rámci akce Den prevence melanomu s VZP a MO Plzeň 3.

pondělí, 13. květen 2024 13:30

VIDEO: V Plzni skončil Festival stepu

V sobotu 11. května vyvrcholil velkou show v Měšťanské besedě jubilejní desátý Plzeňský stepařský festival. Už dopoledne se na venkovním jevišti U Branky střídaly s ukázkami svých skladeb stepařská studia a skupiny. Odpoledne proběhl v DEPU2015 otevřený workshop pro veřejnost.

Strana 1 z 12