Jakub Horyna

Jakub Horyna

Zatímco bývalý premiér Andrej Babiš a exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček označili plán Evropské komise zahrnout jádro mezi zelené investice do roku 2045 za vítězství, další český expremiér Mirek Topolánek to v rozhovoru pro Aktuálně.cz označil za prohru. Podle Topolánka se jedná o nebezpečnou hru německé rudozelené vlády, která může Česko výrazně poškodit. V kritickém případě mohou zemi hrozit blackouty a energetická chudoba.

Přítrž diskusím o tom, zda jsou Piráti extrémní levice nebo ne, udělala pirátská kandidátka na předsedu strany Jana Michailidu, která se na online fóru strany nepokrytě a otevřeně hlásí k původní komunistické ideologii. Jana Michailidu se na kongresu Pirátů utká s dosavadním šéfem strany Ivanem Bartošem.

Být to Andrej Babiš, už dávno se střílí ostrými. Vítu Rakušanovi, Věslavu Michalikovi a hnutí STAN to ale zatím prochází. Co? Pofidérní sponzorské dary od anonymních firem z Kypru, jejichž chapadla sahají až k představitelům hnutí. To vše v době, kdy ministerstvo vnitra vede Vít Rakušan, a kdy po utajované schůzce s ním oznámil rezignaci policejní prezident Jan Švejdar.

Vážení Plzeňané,

jak jistě víte, Plzeňská teplárenská je společnost majoritně vlastněná městem Plzní a je největším výrobcem energií na území města Plzně a v Plzeňském kraji. Každý rok se v Plzeňské teplárenské staráme o to, aby řada z vás přečkala zimu ve svých domovech v teplu a pohodě.

Česká politika prochází krizí elit. Příkladů z posledních měsíců, které to dokazují, je několik. Jeden z nich ale vyčnívá. Je jím případ Věslava Michalika. Snad nikdo v historii naší země nebyl kandidátem na ministra tak krátkou dobu jako tento kandidát hnutí STAN – hnutí, jehož čelní představitelé opět dokázali, jak rádi káží vodu, ale sami pijí šampaňské.

Nastupující kabinet premiéra Petra Fialy se ujímá vlády ve značně složité situaci. Čelí velkému očekávání řady občanů, že zemi vyvede z krize a změní politická klima. Před všemi členy koalice stojí úkol nejtěžší – nezklamat české občany. Pokud se tak má stát, členové nové vlády si nesmí lhát do kapsy. Lžou pak nejen sobě, ale i občanům. S lítostí musím konstatovat, se tak již nyní děje.

pátek, 3. prosinec 2021 08:00

Poznáte dobrou reklamu?

„Reklama není věda o nějakých zatracených procentech. Reklama je umění. O tom není pochyb.“ Tak se o reklamě vyjádřil Američan George Lois, slavný umělecký režisér a designer, který mimo jiné navrhl 90 titulních obálek pro kultovní časopis Esquire.

středa, 1. prosinec 2021 08:00

Umění reklamy ve městě

Asi každý, kdo se kdy setkal s marketingem, chápe, že efektivní reklama je pouze tam, kde jsou její potenciální konzumenti. Proto se u televize platí za osloveného diváka, v rádiu za osloveného posluchače a na internetu za reklamní proklik. Nejinak tomu je u velkoplošné reklamy.

Společnost Euronova Group výrazně posiluje pozici silného mediálního hráče v regionálním zpravodajství. Své portfolio nově rozšířila o zpravodajský server Karlovarky.cz, v Ústeckém kraji pak chystá spuštění nové televizní stanice.

Příští rok oslaví už devětatřicáté narozeniny. Ale když vezme balon a v plné rychlosti s ním kličkuje po pravé straně fotbalového hřiště, pořád byste mu hádali o deset roků méně. Příští rok oslaví už devětatřicáté narozeniny. Ale když vezme balon a v plné rychlosti s ním kličkuje po pravé straně fotbalového hřiště, pořád byste mu hádali o deset roků méně. Záložník Milan Petržela dál rozdává radost na trávnících a jedna z ikon zlaté éry plzeňské Viktokrie na začátku listopadu překonala další milník. V duelu proti Karviné nastoupil v dresu Slovácka v samostatné české lize k utkání s pořadovým číslem 436. Tím vyrovnal dosavadní maximum bývalého útočníka Slavie Stanislava Vlčka.