Vladimír Čermák

Vladimír Čermák

Vít Rakušan se coby předseda skandály prolezlého hnutí STAN snaží zachovat klid a hrát na notu, že hnutí STAN všechny své kauzy řeší hned a nekompromisně. To ale není a ani nemůže být omluva za to, jakou paseku jedna z nejmenších politických stran ve Sněmovně v uplynulých měsících nadělala. Reputace České republiky utrpěla další zásadní poškození.

Klasická slova Jana Wericha se stala mottem kandidáta politického uskupení Ta Pravá Plzeň, Jana Šneberka. Jeho vzdělání, životní zkušenost i rodinná tradice ho přivedly k myšlence zapojit se do volebního klání v letošních podzimních komunálních volbách. S čím do voleb jde? Která z oblastí života Plzeňanů by byla v jeho kompetenci v případě volebního vítězství?

O přízeň voličů se v podzimních komunálních volbách bude ucházet také uskupení Ta Pravá Plzeň. Jaké mají plány? Co chtějí obyvatelům Plzně nabídnout? Zeptali jsme se lídra, kandidáta na primátora, podnikatele a manažera Pavla Šrámka.

pátek, 27. květen 2022 06:47

Kraj chce odkoupit budovu lázní

Plzeňský kraj chce zachránit budovu bývalých městských lázní v centru západočeské metropole. Dříve krásná budova dlouhá léta sloužila Plzeňanům a v době otevření dokonce patřila k největším a nejmodernějším zařízením svého druhu v Čechách. Teď je ale na budovu žalostný pohled. Chátrá a využívají ji jen paintballisté jako své hřiště. Jaký bude její další osud a neskončí lázně podobně jako kulturní dům Peklo, o který případní investoři nejeví zájem a se kterým si město Plzeň neví rady?

Nečekané podpoře se těší kandidát na příští hlavu státu – šéf odborářů Josef Středula. Podpořil ho nejen Miloš Zeman, ale dokonce i Miroslav Kalousek. Šéf odborářů se tak okamžitě stal horkým adeptem na příštího prezidenta.

Výhra Pirátů, prohra všech ostatních. Takový je účet politického převratu v Plzeňském kraji, který byl dokonán v pondělí na krajském zastupitelstvu. Na něm byl zvolen do křesla hejtmana Rudolf Špoták z pirátské strany, která ve volbách získala pouhých 13 procent.

Krajská koalice ODS, TOP 09, Pirátů a hnutí STAN je zbořena. Většina zastupitelů na pondělním krajském zastupitelstvu podpořila návrh hnutí ANO na odvolaní krajské rady jako celku. O nové koalici bylo podle všeho jasno mnohem dříve než v pondělí. Obratem byl totiž zvolen hejtmanem Pirát Rudolf Špoták. Piráti upekli koalici s hnutím ANO a STAN. ODS a TOP 09 poslali do opozice.

ODS je připravena vyslyšet výtky Pirátů, kvůli kterým Piráti v lednu odhlasovali vypovězení koaliční smlouvy v Plzeňském kraji. Na začátku pondělního krajského zastupitelstva to řekl náměstek hejtmanky a člen vyjednávacího týmu ODS a TOP 09 Pavel Karpíšek.

Pokud Piráti na podzim 2020 za každou cenu chtěli zamezit tomu, aby hnutí ANO nevládlo Plzeňskému kraji, nyní tomu svým nečekaným odchodem z krajské koalice otevřeli dveře. ODS podle informací redakce dnes požádala hnutí ANO o termín k jednání.

ODS vyzvala Piráty, aby vzali zpět svůj odchod z krajské koalice. Stojí to v pátečním usnesení zastupitelského klubu ODS s podporou TOP 09 a nezávislých starostů, které má redakce Plzeň.cz exkluzivně k dispozici. Čas na rozhodnutí mají Piráti do středečního poledne.