VIDEO: Karavanová stání v Plzni se těší velké oblibě turistů

Zveřejněno v Video ZAK
Od - středa, 2. srpen 2023 08:07

Média

Nová karavanová stání u Škodalandu v Plzni se těší velkému zájmu. Převážně cizinci, kteří cestují přes Českou republiku, oceňují kromě dobré obslužnosti také blízkost přehrady, přírodu i možnost vyrazit do města.

Karavaning jako způsob trávení dovolené získává v Čechách stále více příznivců a nejinak je tomu i ve světě, kde se těší oblibě už delší dobu. Plzeňský centrální obvod se rozhodl jít s dobou a na jaře otevřel nové karavanová stání, tzv. stellplatz, u Škodalandu. 

Na stellpatzu, jehož užívání je zdarma, si karavanisté mohou vyprázdnit záchodové kazety, zbavit se šedé vody a za poplatek doplnit čistu vodu, nebo se připojit k elektřině. Někteří udělají pouze krátkou „technickou“ zastávku, jiní se zdrží den či dva a prohlédnou si město.

Vzhledem k tomu, že se stellpatz těší oblibě u karavanových turistů, uvažuje centrální obvod o zřízení dalšího stání – tentokrát blíže, nebo přímo v centru města. „Takováto karavanová stání jsou v létě po celé Evropě dost využívaná a jedná se o správnou investici," uvedl starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka (ANO).