Koubek dostal předčasný dárek k narozeninám. Konečně jsem vytěsnil noční můru, přiznával

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 31. srpen 2023 21:21
Koubek dostal předčasný dárek k narozeninám. Konečně jsem vytěsnil noční můru, přiznával Foto: FCVP

Před osmi lety přivezli fotbalisté Viktorie Plzeň ve třetím předkole Ligy mistrů nadějný výsledek 2:1 ze hřiště Maccabi Tel Aviv. Jenže doma padli 0:2 a sen o milionářské soutěži se rázem rozplynul. Tehdy byl na lavičce Miroslav Koubek, který se o pár dní později předčasně pakoval. Teď už stejnou situaci nedopustil. Viktoria po vítězství 2:1 na hřišti Tobolu Kostanaj vyhrála doma 3:0 a zahraje si skupinu Evropské konfereční ligy. "Jsem spokojený, nějaká ta vzpomínka se těžko vytěsní. Noční můru jménem Maccabi jsem po osmi letech zabil. Z toho mám radost a klukům děkuju," prohlásil kouč.

Zítra máte narozeniny. Je to ideální dárek a potěšili vás fanoušci, kteří vás po zápase vyvolávali?
Určitě jsem lepší dárek nemohl dostat. Fanouškům chci poděkovat za jejich usilovnou podporu. A pokud vyvolají jméno trenéra, kterého moc nikdy nevyvolávali, tak mi to dělá ještě větší radost.

Řekl byste, že byl zápas dokonale zvládnutý?
Především nebyl lehký. Byli kousaví, jsou dobří, když se dostanou na balón. My jsme ale už v Kazachstánu poznali, že se do nás těžko dostávají. Musím pochválit naše zadní řady. Někdy to bylo s vypětím všech sil, ale zvládli jsme to takticky dobře. Bylo důležité zachytit jejich náběhy. My jsme ale taky neměli jednoduché se prosadit. Jejich obranná činnost byla důsledná. Určitě nám pak pomohla branka ze standartky. Spadlo z nás napětí a pak už jsme zápas kontrolovali.

Kdy jste uvěřil definitivně, že už vám postup nevezmou?
Asi ta druhá branka už to řešila. Obranný výkon zaručoval, že už bychom to měli zvládnout.

Máte nějaké preference ohledně losu?
Vůbec jsem na to nemyslel. Je tam spousta mužstev, nepřemýšlel jsem o tom.

Souhlasíte, že rostě výkon Cadua zápas od zápasu?
Ano, jak zápasy běží, tak mu sportovní forma stoupá. On je výborný fotbalista, ale byl neklidný, nevěřil si. Byla otázka mu dát šanci. Je to pomalu jeden z klíčových hráčů, hraje výborně.

Když se ohlédnete za celou kvalifikací, co byste vypíchl?
Každý si vzpomene na to, jak jsme se natrápili s Kosovcema (Dritou, pozn. red.). Tam se hraje těžko, není sranda tam hrát. Tohle byl nejtěžší soupeř z těch tří.

A co se vám líbilo z pohledu týmu?
Určitě vůle se popasovat právě s Dritou. Viděl jsem, že vnitřní sílu máme.

Bude nějaký čas na oslavu, ať už narozenin nebo postupu?
Na narozeniny jsem vůbec nemyslel. Já bych na to snad i zapomněl, kdybyste mi to nepřipomněli. Asi si dneska dám skleničku dobrého vína. Ale zítra je trénink, pokračujeme dál.