Fotbalisté Viktorie Plzeň úspěšně vstoupili do letní přípravy na novou sezonu. V úvodním přátelském utkání sice po prvním poločase prohrávali s Artis Brno 0:1 a v úvodu druhé půle museli dotahovat i druhou trefu soupeře, nepříznivý vývoj ale dokázali otočit. O obrat na konečných 4:2 se svými dvěma brankami postarali Christophe Kabongo a Matěj Vydra.
Vstup do utkání patřil viktoriánům. Už ve 3. minutě se do první šance dostal Mohamed Touré, jeho střelu však obránce Artisu zablokoval. O minutu později našel Patrik Hrošovský Adama Kadlece, jeho centr ale domácí obrana srazila. V 6. minutě se jako první prosadil Artis, který se ujal vedení. Viktoria se snažila rychle odpovědět. Ve 14. minutě vypálil z dálky Tomáš Ladra, jeho pokus ale mířil pouze do středu branky, kde byl připraven brněnský gólman. Ve 21. minutě vybojoval Kadlec míč, Hrošovský poslal nebezpečný centr do pokutového území a následoval rohový kop. Po něm skončil míč na tyči brněnské branky. O devět minut později se z hranice vápna znovu opřel do míče Ladra, jeho střela však těsně minula branku. Do konce prvního poločasu ještě zahrozil Hrošovský, další výraznější příležitosti už ale nepřišly, a tak odcházela Viktoria do kabin s jednobrankovým mankem.
Do druhého poločasu vstoupili výkopem hosté. Už ve 46. minutě vybojoval Christophe Kabongo pokutový kop, který s přehledem proměnil a vyrovnal na 1:1. Radost viktoriánů však netrvala dlouho, protože Artis vzápětí znovu udeřil a vrátil se do vedení. Hra se poté přelévala ze strany na stranu. Viktoria hrozila především po standardních situacích, brankář Artisu byl ale pozorný. V 73. minutě se na hranici pokutového území dostal ke střele Matěj Vydra a přesnou ranou vyrovnal. Obrat dokonali viktoriáni v závěru utkání. V 82. minutě vstřelil svou druhou branku Christophe Kabongo a definitivní podobu výsledku dal v samotném závěru druhým gólem také Matěj Vydra. Rozhodčí poté ukončil první přípravné utkání letní přípravy, které Viktoria zvládla vítězně.

.jpg.big.jpg)


