Mariánský podzim 2023 je v plném proudu

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - sobota, 16. září 2023 08:26

Média

Třetí víkend v září je v Mariánských Lázních ve znamení zpěvu, tance, dobrého jídla, pití a zábavy. Město se na čtyři dny proměnilo v lázeňskou kulisu pro 18. ročník mezinárodního folklorního festivalu MARIÁNSKÝ PODZIM, na kterém se představují české a moravské skupiny a soubor ze Slovenska.

Festival byl zahájen ve čtvrtek v odpoledních hodinách ochutnávkou vína ve vile Patriot za doprovodu slovenského folklorního souboru Zemplinik.

V pátek program pokračoval představením muzikantů, kteří vzali diváky na procházku po městě a k tomu hráli nejznámější české písničky. Dopoledne vystoupil na kolonádě folklorní soubor Rozmarýnek, ve večerních hodinách se uskutečnil galakoncert „Roztančení divadlo, aneb to nejlepší z folkloru“ v Městském divadle.

V sobotu by si návštěvníci a obyvatelé města neměli nechat ujít v 10:30 krojovaný průvod městem a od 13:00 řadu hudebních vystoupení na kolonádě či řemeslný jarmark, který začíná už v 10:00. Bohatý program bude pokračovat i v neděli. Na závěr festivalu vstoupí Junior Dixieland Mariánské Lázně.

Folklorní festival se v Mariánských Lázních poprvé uskutečnil v roce 2004 jako nenápadná akce souboru Marjánek. Od té doby uplynulo již více jak deset a z akce se stala událost.

Festival organizuje Folklorní soubor Marjánek z.s. za významné podpory Města Mariánské Lázně, Karlovarského kraje a mnoha dalších.

Mariánský podzim 2023 je v plném proudu Foto: Marek Velebný