Mladí fotbalisté a fotbalistky mají nové zázemí. Vyrostlo ve Štruncových sadech

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 11. srpen 2023 15:50
Mladí fotbalisté a fotbalistky mají nové zázemí. Vyrostlo ve Štruncových sadech Primátor Roman Zarzycký si prohlíží novou posilovnu. Foto: město Plzeň

Recepci se vstupním terminálem, šatny s vlastním sociálním zázemím, kanceláře pro trenéry, společenská místnost a jídelna, rozcvičovna, posilovna či prostory pro fyzioterapii a regeneraci. To vše se nachází v nově vybudovaném objektu tréninkového centra Štruncovy sady. Využívat je budou všechny mladí hráče a hráčky Viktorie Plzeň.

DSC 0004 5Zcela nová třípodlažní budova přináší viktoriánské mládeži perfektní zázemí a podmínky pro jejich další rozvoj. „Jsem opravdu hrdý na to, že můžeme naší mládeži nabídnout odpovídající zázemí, které je srovnatelné s podobnými zařízeními v akademiích velkých evropských klubů. Pro mladé hráče i hráčky by měly tyto podmínky být obrovskou motivací, aby na sobě každý den tvrdě pracovali a posouvali se ve svém vývoji,“ uvedl Martin Dellenbach, člen představenstva FC Viktoria Plzeň.

„Na příběhu mladého Jana Palusky, Pavla Šulce nebo Robina Hranáče se ukazuje, že investice do mládí má velký smysl. Věřím, že díky novým prostorám v Plzni vyroste řada dalších talentovaných hráčů. Viktorka je silná značka, která na mezinárodní úrovni dělá skvělé jméno našemu městu. Jsem přesvědčen, že je naší povinností o takovou značku pečovat. Děláme to a budeme to dělat i nadále,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký. Právě město Plzeň je investorem stavby za 108 milionů korun, zhotovitelem je společnost POHL cz, a. s.

„Velmi si vážíme podpory města Plzeň, která je dlouhodobá. Společně se snažíme neustále vylepšovat podmínky pro mládežnický úsek, na který klademe velký důraz. Patří mezi základní pilíře klubu,“ dodal Jaromír Hamouz, člen výboru spolku VIKTORIA PLZEŇ – fotbal, z. s., pod který spadá celý mládežnický úsek klubu.