Muž (36) se pokusil znásilnit na okraji Plzně ženu!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 19. září 2023 13:05
Muž (36) se pokusil znásilnit na okraji Plzně ženu! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Šestatřicetiletý muž si na okraji Plzně na lesní cestě vyhlédl o osm let mladší ženu a pokusil se jí znásilnit. Žena se podle všeho zachránila tím, že agresorovi hodila do obličeje hlínu. Po dvou dnech se pak pachatele podařilo policistům najít. Policejní komisařka podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval.

K činu došlo v pondělí 11. září v podvečerních hodinách v Plzni na jedné z lesních cest na okraji města. "Obviněný muž fyzicky napadl osmadvacetiletou ženu, kterou se následně pokusil znásilnit. Na krk jí nejprve zezadu přiložil klacek, kterým ji škrtil, a potom ji povalil na zem. Žena se aktivně bránila, kdy hodila muži do obličeje hlínu, čímž se nejspíš zachránila. Agresor byl dezorientovaný a poškozenou pustil. Ta z místa následně utekla a věc ihned oznámila na nejbližší obvodní oddělení," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová s tím, že šestatřicetiletý muž z místa odjel na malotraktoru, který měl připravený na odvoz dřeva.

Policisté začali po agresivním muži ihned pátrat. "Díky výborné operativní činnosti policistů z obvodního oddělení Plzeň 2 a policistů ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň a dále na základě výpovědi náhodných svědků, se podařilo obviněného muže během dvou dnů vypátrat a omezit na osobní svobodě," dodala mluvčí.

Policejní komisařka podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval.