Muž, který chtěl znásilnit v Plzni ženu, neútočil poprvé. Před lety byl propuštěn z vězení!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 20. září 2023 13:56
Muž, který chtěl znásilnit v Plzni ženu, neútočil poprvé. Před lety byl propuštěn z vězení! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Osmadvacetiletá dívka, kterou se na okraji Plzně pokusil znásilnit šestatřicetiletý muž, nebyla první, kterou měl sexuální agresor na svědomí. Policisté dnes potvrdili, že už měl na svědomí čtyři další oběti.

„Muž byl před několika málo lety propuštěn z výkonu trestu, ve kterém byl mimo jiné za to, že znásilnil 3 ženy a u jedné nezletilé se o to pokusil. Abychom zabránili šíření různých dezinformací, tak podotýkáme, že se nejedná o cizince,“ uvedla policie na sociální síti X, dříve Twitteru.

K činu došlo v pondělí 11. září v podvečerních hodinách v Plzni na jedné z lesních cest na okraji města. "Obviněný muž fyzicky napadl osmadvacetiletou ženu, kterou se následně pokusil znásilnit. Na krk jí nejprve zezadu přiložil klacek, kterým ji škrtil, a potom ji povalil na zem. Žena se aktivně bránila, kdy hodila muži do obličeje hlínu, čímž se nejspíš zachránila. Agresor byl dezorientovaný a poškozenou pustil. Ta z místa následně utekla a věc ihned oznámila na nejbližší obvodní oddělení," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová s tím, že šestatřicetiletý muž z místa odjel na malotraktoru, který měl připravený na odvoz dřeva.

Policisté začali po agresivním muži ihned pátrat. "Díky výborné operativní činnosti policistů z obvodního oddělení Plzeň 2 a policistů ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň a dále na základě výpovědi náhodných svědků, se podařilo obviněného muže během dvou dnů vypátrat a omezit na osobní svobodě," dodala mluvčí.

Policejní komisařka podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval.